PTT araç sigortası yapılabildiğini bilen kişilerin sayısı azdır. Oysa ki, sadece belirli sigorta şirketlerinden değil PTT’den de zorunlu araç sigortası yapılabilmektedir. PTT araç sigortasının nasıl yapıldığı hakkında bilgi almak için yazımızı okuyun.

2016 yılında zorunlu araç sigortası fiyatları arttı. Üstelik bu artış, normal ve kabul edilebilir oranlarda olmadı. yüzde 100’den yüzde 300’e varan oranlarda artışlar meydana geldi. Sonuç olarak vatandaşlar isyan etti ve makul fiyatlara zorunlu araç sigortası yapmanın yollarını aradılar. Araç sigortasının zorunlu olması, araç sahiplerini ucuz sigorta şirketleri aramaya zorladı. Sonunda PTT araç sigortası en çok tercih edilen sigorta hâline geldi.

PTT araç sigortası hizmetinin insanlar tarafından tercih edilmesinin öncelikli sebebi ucuz olmasıdır. Aslına bakarsanız 2016 yılı içinde zorunlu araç sigortası fiyatları artarken Ziraat Bankasının da çok düşük fiyatlara zorunlu araç sigortası yaptığına dair haberler çıkmıştı. Fakat bunlar doğru değildi. Fiyatlar sigorta şirketlerinin sunduğu fiyatlardan daha düşüktü fakat çok çok ucuz değildi. Siz de PTT araç sigortası hakkında bilgi almak ve aracınıza bu sigorta yaptırmak istiyorsanız yazımızın devamında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

PTT Araç Sigortası Fiyatı

PTT araç sigortası yaptırmak kolaydır. En düşük zorunlu araç sigortasının fiyatı 500 TL’dir ve fiyatlar 500 TL seviyesinden başlar. Bu fiyat aracınızın modeline göre ve hikâyesine göre değişmektedir. Yani aracınız yeni değilse ve kazası varsa sigorta bedeli artar. Aracınız yeniyse ve kazasızsa sigorta bedeli azalır.

PTT kurumu aslında ve elbette bir sigorta şirketi değildir. Ancak anlaşma yaptığı dokuz adet farklı sigorta şirketi vardır. PTT bu şirketlerle komisyon usûlü çalışmaktadır. Eğer PTT zorunlu araç sigortası yaptırmak istiyorsanız pttsigorta.com adresine girmeli ve trafik menüsüne ulaşmalısınız. Bu sayfada PTT’nin anlaşma yaptığı dokuz sigorta şirketinin aracınızın bilgilerine dayalı olarak verdiği teklifleri görmeniz mümkündür.

PTT Araç Sigortası Teklifleri

Teklifleri görebilmeniz için öncelikle gerekli bilgileri websitesinde söz konusu sayfaya girmeniz gerekmektedir. Sigorta şirketlerinin zorunlu araç sigortası tekliflerini görmek için öncelikle kimlik bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde girmelisiniz.

Sonra aracınıza ait bilgileri de aynı şekilde eksiksiz olarak yazmalısınız. Bunları yaptıktan sonra dokuz sigorta şirketinin teklifleri karşınıza çıkacaktır. Sizin yapmanız gereken şey ise sigorta şirketlerinin tekliflerini incelemek ve bunların arasından size en uygun olanı yani size göre en avantajlı olanı seçmektir.

PTT araç sigortası aracınızın pek çok masrafını karşılar. Bu kapsama giren masraflar arasında kazalar da yer alır. PTT araç sigortasının kapsadığı masraflar, kaza sonucu kazaya karışan diğer aracın hasar giderlerini, araçta yaralanan sürücülerin ve yolcuların hastane, ilk yardım ve tedavi giderlerini ayrıca bu kişilerin ölmesi hâlinde defin giderlerini karşılama, ölen kişilerin ailelerine destekten yoksun tazminatı ödeme ve araçla ilgili yaşanacak olumsuz durumlarda masrafları karşılamadır.

Yaptırdığınız araç sigortasının kapsamı ödediğiniz tutara göre değişecektir. Daha fazla para verirseniz daha kapsamlı maddeler eklenecektir.