Prim iadeli hayat sigortası Şekerbank bünyesinde AEGON Emeklilik ve Hayat tarafından sunulan bir hizmettir. Bu hizmet, geleceğinizi güvence altına almanızı sağlıyor. 

Hayat sigortası yaptırmak insan için son derece gereklidir. Çünkü herkes geleceğini güvence altına almak ister. İnsanlar hayatları boyunca geleceklerini güvence altına almaya çalışırlar. AEGON Emeklilik ve Hayat insanların bu ihtiyacına cevap veriyor. Ayrıca bu amaçla seçtiğiniz sigortanın vadesi dolduğunda ödediğiniz primlerin tamamını size iade ediyor.

Siz de prim iadeli hayat sigortasından yararlanmak istiyorsanız yazımızı okuyarak hangi adımları izlemeniz gerektiğini öğrenebilirisiniz.

Hayat Sigortası Neden Yapılır?

İnsanlar sağlık sigortası, hayat sigortası, konut sigortası, eşya sigortası ve benzeri sigortalar yaptırırlar. Çünkü insanlar yaşlandıklarında hastalık, vefat ve benzeri durumlarla karşılaşacaklarını bilirler ve bu durumda çaresiz duruma düşmemek için sigorta yaptırırlar. Sağlık sigortanız varsa bir hastalık, kaza, kırık, ameliyat ve benzeri bir durum yaşadığınızda endişe yaşamazsınız. Masraflarınız sigorta tarafından ödenir.

Ev kazası, yangın, su basması ve bu gibi istenmeyen, keyif kaçırıcı, masraflı sorunlar ortaya çıktığında eviniz sigortalıysa yine endişelenmeniz gereken bir durum olmaz. Çünkü eviniz sigortalıdır. Acenteniz ile görüşerek masraflarınızın karşılanmasını istersiniz. Sadece bunların gerçekleşmesi söz konusu değildir.

Hayatta doğal afetler de vardır. Yangın, sel, deprem, toprak kayması, fırtına ve benzeri pek çok doğal afet gerçekleşebilir. Bunun için ne kadar önlem alsanız da doğal afetlerin size, eşyalarınıza ve evinize hasar vermesi söz konusu olabilir. Bu durumda yine siz sağlık sigortanız sayesinde hastaneden hizmet alırsınız.

Eşyalarınız sigortalı ise doğal afet olması durumunda eşya sigortası sayesinde kurtarılır. Eviniz ise konut sigortası sayesinde onarılır. Kısacası hayat sigortası da hayatınızı güvence alabilmeniz için gereklidir.

Prim İadeli Hayat Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Prim iadeli hayat sigortası diğer hayat sigortalarından farklıdır. Bu sigortayla vade sonunda ödediğiniz primlerin tamamını alırsınız. Primlerinizi vade boyunca aylık, üç aylık, altı aylık ya da yıllık olarak ödeyebilirsiniz. Hayat sigortası karşınıza iki seçenek çıkarmaktadır:

  • En kısa vadeden yararlanmanızı sağlayan 5 yıllık ürün
  • En uzun vadeden yararlanmanızı sağlayan 12 yıllık ürün

Yukarıdaki ürünlerden yararlandığınızda isterseniz Vefat teminatı ile sevdiklerinizin hayatını güvence altına alabilirsiniz ya da Prim İadesi Teminatı ile sözleşmenizin vadesi dolduğunda ve ayrıca hayatta olmanız koşuluyla ödediğiniz primlerin tamamını geri alarak hayatınızı güvence altına alabilirsiniz.