Peşinatsız Konut Kredisi

Borsa Ne İşe Yarar?

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin belirli oranlarda peşinat ödemeleri gerekmektedir. Eskiden yüzde 70 oranı ile sınırlandırılan konut kredisi kullanım oranları artık yeni çıkarılan uygulama ile beraber yüzde 80 seviyesine yükseltilmiştir. Yani 100 bin liralık konut satın almak isteyen kişilerin en az 20 bin lira nakit para birikimine sahip olmaları gerekmektedir.

Peşinat Vermeden Konut Kredisi 

Peşinatsız konut kredisi kullanmak isteyen kişilere sunulan tek hizmet tamamına konut kredisi kampanyalarıdır. Tamamına konut kredisi veren bankalar 2016 yılında da bu hizmet için her zamanki gibi ikinci bir konutun tapusunu ipotek gösterilmesini talep etmektedir. Yani konut kredisinin hepsini veren bankalar bu işlem için satın alacağınız konutun tapusunu ipotek ederken aynı zamanda ikinci bir taşınmazın da üstüne ipotek şerhi koymaktadır.

Tamamına Konut Kredisi Veren Bankalar 

Konut kredisi kullandıran tüm bankalar gerekli koşulları taşımanız durumunda tamamına konut kredisi onayı da verebilmektedir. Bu işlem genelde ikinci evini satın almak isteyen kişilere sunulmakta olup bankaya ek teminat olarak gösterilecek olan ikinci tapunun kişinin kendisine ait olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Peşinatsız Konut Projeleri 

Konut kredisi için gerekli şartları taşımayan ya da ikinci bir teminat gösteremeyen kişiler peşinatsız konut projeleri ile peşinat ödemeden ev sahibi olabilmektedir. Genelde bu tip projelerde ara ödemeler konulmakta ve bu sayede toplu ödeme alınmaktadır. Ancak ara ödemesiz ve peşinatsız konut projeleri de bulunmakta olup özellikle de kendi finans sistemini kuran büyük toplu konut firmaları tarafından sunulmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.