Sokaktaki araba sayısı her geçen gün artarken, her hanedeki araba sayısı da doğal olarak artıyor. Ancak gerçekten de artık araba önemli bir ihtiyaç haline geldi. Her ne kadar İstanbul’un trafik çilesi bitmese de insanlar, bir yerden başka bir yere giderken tıklım tıklım dolu olan toplu taşıma araçları yerine, daha konforlu ve hızlı bir ulaşım sunan arabaları tercih ediyorlar. Peşin parası olana araba almak oldukça kolay. Peki peşin parası olmayanlar ne yapacak? Kredi çekerek nasıl araba alınır? Öncelikle şunu söyleyelim; taşıt kredisi çekerken, çekilen tutar, satın alacağınız arabanın %70’i değerinde olmalıdır. Yani elinizde araba değerinin %30’u oranında peşinat olmadan taşıt kredisi almanız biraz zor. Örneğin 50.000 TL değerinde bir araba almak istiyorsunuz, bu durumda taşıt kredisi çekebilmek için 15.000 TL’sini peşin ödemeniz gerekiyor. Taşıt kredilerinde dikkat edilen bir diğer nokta da arabaların maksimum 8 yaşında olmasıdır. Daha yaşlı arabalar için birçok bankadan taşıt kredisi kullanamazsınız. Peki elinizde peşinat yok ama yine de araba satın almak istiyorsunuz? Bazı galeri ve araba firmaları, müşterilerine tamamına kredi ile araba satın alma imkanı sunuyor. Siz de “peşinatsız nasıl araba alırım?” diye düşünüyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Senetle Araba Alınır Mı?

Peşinatı olmayan birçok kişi, banka kredisi çekemediği için araba satın alırken “senetle araba alışverişi”ni tercih ediyor. Ancak hem senetle alışverişte uygulanan faize hem de birçok senetle alışveriş yapılan yerin güvenilir olmaması nedeniyle, bu seçeneği tercih ederken, güvenilir yerleri tercih etmenizi ve iyi araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bazı galeriler, peşinatsız araba konusunda müşterilerine yardımcı oluyor. Yapmanız gereken, almak istediğiniz arabayı seçmek. Daha sonra sizin adınıza kredi başvurusunda bulunur ve 60 aya varan vade seçenekleri ve tamamına kredi ile araba sahibi olabilirsiniz. Peşinatsız araba kampanyaları, genellikle ikinci el arabalar için tercih edilmektedir. Ancak bazı satış firmaları ve araba markaları, bu tarz kampanyalar, çok düşük peşinat oranları, ertelemeli ödemeler ya da balon ödeme seçenekleri ile müşterilerini daha kolay bir şekilde araba sahibi yapıyorlar. Bu nedenle senetle araba satışı yapmadan önce diğer seçenekleri iyice araştırmalısınız, size çok daha uygun seçenekleri bulacağınızdan eminiz.

Tamamına Kredi ile Araba Nasıl Alınır?

Senet, çek gibi işlemler olmadan, tamamen banka kredisi ile araba sahip olabileceğiniz galeri ve araba satıcıları da var. Peşinatsız araba almak isteyen tüketiciler, bu şekilde hizmet veren firmalar ile iletişime geçerek, aynı gün içinde arabalarına sahip olabilir, düşük faiz oranları ve uygun ödeme seçenekleri ile satın alırken 1 TL bile ödemeden araba sahibi olabilirler. 12,24,36 ve 48 ay vade seçeneklerinden yararlanmak ve birçok farklı modeli incelemek ve fiyat bilgilerini öğrenmek için internette peşinatsız araba sitesini ziyaret edebilirsiniz. Burada 2.el birçok farklı marka ve model için tamamına kredi avantajından yararlanabilirsiniz.