Araba satın almak isteyen ancak bunun için taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin yaşadıkları sıkıntılardan biride bankaların arabanın toplam satış fiyatının tamamına araç kredisi desteği sağlamamasıdır.

Ancak dönemsel olarak peşinatsız araba kampanyaları düzenlenmekte olup bu kampanyaların takip edilmesi çok önemlidir. Peşinatsız araba kampanyaları 2018 yılında da yine geçmiş dönemlerde de olduğu gibi araba markaları tarafından düzenleneceği ön görülmektedir.

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar 

Yasal olarak bankaların aracın tamamına kredi onayı vermeleri ne yazık ki mümkün değildir. Ancak yaşanan bu sorunun çözümünü bularak satış rakamlarını arttırmak isteyen otomobil galerileri bankalar ile anlaşmalı olarak sıfır araç kredisi kullanmak isteyen müşterileri için aracın fiyatını çok daha yüksek göstermekte bu sayede tamamına taşıt kredisi onayı çıkarabilmektedir.

Ancak burada mutlaka araç kredisi başvuru formu dolduran kişinin yüksek kredi notu ortalaması ve kullanmak istediği kredi tutarını kolaylıkla ödeyebileceği kadar yüksek bir maaş gösterebilmesi zorunludur. Yine bu tip işlemler sadece belirli oto galeriler tarafından sunulmaktadır.

İkinci El Araç Kredisi 

Ne yazık ki ikinci el taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin aracın değerini çok yüksek gösterme şansı bulunmamaktadır. Bu nedenle ikinci el araç kredisi kullanmak isteyen kişilerin tamamına araç kredisi kullanmaları imkansız denilecek kadar azdır. Zaten bankaların ikinci el araç kredisi kullandırmak konusundaki isteksizlikleri bu konuda kredi kullanmak isteyen kişilerin daha da zorlanması anlamına gelmektedir.

Peşinatsız Araba Kampanyaları Nelerdir 2018 ?

Peşinatsız Araba Kampanyaları Nelerdir 2018 ?

Aracın Tamamına Kredi Veren Galeriler Ankara 

Farklı illerimizde bulunmakla beraber aracın tamamına kredi veren galeriler özellikle de Ankara’da son derece fazla bulunmaktadır. Bu konuda galeriden araba almak isteyen kişilerin öncelikle bunu sorgulamaları ve buna göre kredi başvurularını şekillendirmeleri çok önemlidir. Bu sayede peşinatsız taksitle araba almak galerilerin sunduğu cazip koşullar altında mümkün kılınacaktır. Burada önemli olan kişinin bozuk kredi sicili bulunmaması ve yüksek kredi notu ortalamasına sahip olmasıdır.

Peşinatsız Senetle Araba

Bu alanda dikkat edilmesi gereken önemli olan nokta kişinin senetle araba almak isterken dolandırıcıların mağduru olmamasıdır. Peşinatsız senetle araç satışı yapan galerilerin güvenirliğinin sorgulanması, kişilerden alınan araçlarda ise aracı satmak isteyen kişinin aracın gerçek sahibi olup olmadığının sorgulanması çok önemlidir.