Son dönemde internet üzerinden hizmet veren online satış sitelerinin büyük oranda artması ve bu sitelerden çok daha avantajlı koşullarda alışveriş yapılması pek çok kişinin bu yöntemi kullanmasını sağlamaktadır. Ancak kredi kartıyla internetten alışveriş yapmanın belirli riskleri bulunduğu için farklı ödeme yöntemlerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Bunlardan biride Paykasa yöntemidir. Peki, Paykasa Nedir, Paykasa Kart Nasıl Alınır?

Paykasa Nedir?

Paykasa internet kullanıcılarının güvenilir bir şekilde e ticaret sitelerinden alışveriş yapmasını sağlamak amacı ile geliştirilen özel bir online ödeme yöntemidir. Bu yöntem sayesinde sanal kredi kartı ürünü oluşturulmakta ve alışveriş esnasında ödeme yaparken kendi kredi kartı numaranız yerine bu numarayı vererek ödeme yapmanız sağlanmaktadır.

Özellikle de yüksek kredi kartı limiti olan kişilerin internette bu kartlarını kullanarak alışveriş yapmaları kredi kartı bilgilerinin çalınması gibi riskler üstlenmeleri anlamına gelmektedir. İşte paykasa bu riski sıfırlayarak sadece alışveriş tutarı kadar limit yüklediğiniz kartınızı alışverişte kullanmanızı ve hiç risk üstlenmeden alışverişinizi tamamlamanızı güvence altına almaktadır.

Paykasa Kart Nasıl Alınır?

Paykasa kullanarak alışveriş yapmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken ödeme yaparak paykasa kart satın almalarıdır. Paykasa fiyatları 10 Eurodan başlamakta olup 1000 Euroya kadar yükselmektedir. Paykasa internet sitesi üzerinden kartınızı almanız mümkündür.