Nakit para sıkıntısı çeken kişilerin ilk tercihleri bankadan kredi çekmek olurken ne yazık ki düşük kredi notu ortalaması olan ya da kara listede olanlar bu imkanlardan yararlanamamaktadır. Bu durumda olan kişilerin tercihleri ise para veren kişilerden borç para almak olmaktadır. Peki, bankaların dışında nasıl para bulurum sorusunun yanıtı nedir?

Tefecilerden Nasıl Para Alınır?

Kara listede olan ya da düşük kredi notu olan kişilerin pek çoğu tefeciden para almak yöntemini tercih etmektedir. Ancak tefecilerden para almak kesinlikle önerilmeyen bir yöntem olup pek çok tehlikesi bulunur. Özellikle de sizden para karşılığında boş senede imza atmanızı isteyen kişilerden kesinlikle uzak durmanız gerekir.

Çok acil para lazım diyen kişilerin çaresizlik içinde tercih ettikleri bu yöntemde ne yazık ki bir süre sonra tefecilerden kurtulmak için çare aranmaya başlanır ki bu parasızlıktan çok daha zor bir durumdur. Bu nedenle tefeciden para almak tercih edilecek en son yöntem dahi olmamalıdır.

Senetle Para Veren Kuyumcular Ankara

Ankara başta olmak üzere güvenilir borç para almak isteyen kişilerin tercihlerinden biride senetle para veren kuyumcular olmaktadır.

Kuyumcuların yerlerinin bilinmesi ve tefeciler ile kıyaslanamayacak kadar güvenilir olmaları acil para lazım diyen kişilerin kuyumcuları tercih etmelerini sağlamaktadır. Kuyumcuların yanı sıra senetle para verenler bulunmakta olup bu kişilerin tefecilerden hiçbir farkı bulunmamaktadır. Senet imzalayarak borç para almak isteyen kişilerin mutlaka üzerinde tarih ve tutar bilgileri doldurulmuş olan senetleri imzalamaları önerilmektedir.