Acil para ihtiyacı günümüzde pek çok kişinin yakındığı bir sorun olup acil para arayanlar da geçen her gün boyunca büyük bir hızla artmaktadır. Peki, para nereden bulunur? Aslında “nereden para bulabilirim?” sorusunun yanıtı kişinin kendi durumuna ve ihtiyacı olan para miktarına bağlıdır.

Örneğin düşük kredi notu ortalaması olan bir kişinin bankadan kredi onayı alması son derece zor olurken bu nedenle acil para ihtiyacı duyan kişinin kredi çekmesi de son derece zorlaşmaktadır. Ancak yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin pek çoğuna bankalar hazır kredi limiti tanımlamakta olup bu limit sayesinde acil para ihtiyacının duyulması durumunda hemen internet şubesi üzerinden hesaba para aktarma gerçekleştirilir.

Yine düşük tutarlı nakit ihtiyaçlar için kredi kartından taksitli nakit avans kullanılması da mümkündür. Taksitli nakit avans adından da anlaşılacağı üzere kredi kartından çekilen paranın 9 aya kadar taksitlendirilmesini sağlamaktadır. Kredi kartından para çekmek ise bu tutarın nakit olarak hesap kesim tarihinden sonra ödenmesi gerektiği için sadece kısa süreli nakit ihtiyaçlar için tercih edilmelidir.