İş kurarak kendi işinin patronu olmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmakta olup bu iş fikirlerini bir bölümü büyük sermaye birikimleri gerektirirken kimileri de sermayesiz iş fikirleri olarak öne çıkmaktadır. Peki, para getirecek sermayesiz iş kurma fikirleri nelerdir?

Katalogtan Satış Yapmak İstiyorum 

Katalog üzerinden satış yapan firmalar her geçen gün sayı olarak artmayı devam ederken sıfır sermaye ile iş yapmak isteyen kişilere hitap etmektedir. Katalogtan satış yapıldığı için stok yapılmasına gerek olmadığı gibi aynı zamanda sipariş üzerine satış yapılarak sipariş teslim edildiği anda parası alındığı için riski de sıfırdır.

İnternetten Satış Yapmak 

Yine internet üzerinden hizmet veren e-ticaret siteleri sipariş üzerine satış yaptıkları için sermaye gerektirmemekte olup peşin ödeme alındığından bu ödeme tutarı ile sipariş alınarak müşteriye teslim edilerek parası tahsil edildikten sonra ödeme yapılabilmektedir.

Doğrudan Satış 

Bu alanda en çok tercih edilen doğrudan satış sistemidir. Teknik bilgi ya da mesleki deneyim gerektirmeyen bu tip işlerde sıfır sermaye ile iş kurulmasına olanak sağlamaktadır. Ancak kısıtlı bir kitleye ulaşılabilir ve yüksek paralar kazanılması mümkün değildir.