Para garanti, Garanti bankasının sunmuş olduğu online bankacılık sistemidir. Bireysel online bankacılıktan farkı yatırımcılar için geliştirilmiş bir platform olmasıdır. Online olarak hisse senedi, fonlar, repo ve döviz yatırımları yapılabiliyor.

 

Borsayla entegre çalışan sistem üzerinden istenilen finansal ürüne al veya sat komutu verilebiliyor. Borsa ekranında anlık olarak verileri internet erişimin olduğu her alanda kişisel ekranınızdan takip edebiliyorsunuz. Para Garanti borsada var olan bütün finansal ürünler ve piyasalar tek çatı altın toplanıp, basit ve güvenilir yatırım imkânı sunuyor.

 

Sistemde sunulan diğer hizmetler şöyle

 

  • Uzmanlar tarafından yayınlanan yorumlar ve analizler
  • Borsa İstanbul gün içindeki açıklamalar
  • Finansal ürünler için alınan vergi ve komisyonlar
  • Gün sonu en çok düşen en çok yükselen finansal ürünler analizi
  • Alternatif yatırım önerileri

 

Tüm bunlar güzelde ben borsadan anlamıyorum diyorsanız. Para Garanti aslında yapmak istediği aracı kurum görevini üstlenmek. Müşterisinin sağladığı fonlar kendi hesaplarıyla değerlendiriliyor. Bu acıdan yatırım kararı aldığınız zaman uzmanlardan destek alabiliyor veya Garanti Bankasının portföyünde bulunan hesaplara yatırım yapabiliyorsunuz.

 

Para Garanti hizmetinden faydalanabilmek için Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekir. Daha sonra online bankacılık üzerinden yatırım hesabı açtığınızda Para Garanti aktif olması için kurye ile gönderilen evrakları eksiksiz doldurmanız gerekir. Son olarak Alo Garanti müşteri hizmetlerinden yatırım için gerekli tüm bilgiler verilmektedir.

 

Tüm bunları yaptıktan sonra online olarak borsada işlem yapılabiliyor. Yapılan her işlem T.C Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından kaydı tutuluyor. Al veya sat emirleri T.C Takas Bank tarafından değişimi sağlanıyor. Tüm bu işlemler Garanti Bankası tarafından yürütülüyor.

 

Yatırımcı aldığı kararlar doğrultusunda sermaye piyasalarından gelir elde edebilir. Her hangi bir destek veya eğitim almadan borsada işlem yapmanız tavsiye edilmez. Uzmanlardan yardım almak en hızlı ve en doğru yatırım imkanı sunuyor. Sermaye Piyasası Kurulu yatırımcılar için geliştirdiği online eğitimlerden faydalanabilir. Sermaye piyasaları Türkiye ‘de gelişen yatırım fırsatları yaratmakta. Denetim ve düzenlemeleri en iyi standartlarda yapılıyor. Borsa İstanbul ve diğer yardımcı kuruluşların hepsi yatırımcıyı koruma politikası benimseyip gerekli gördüğünde müdahale yetkisine sahip.

 

Para Garanti 7/24 hizmet veriyor anacak borsanın mesai saatleri içerinde işlem imkanı sunuyor. Geri kalan zamanlarda analizlere bakabilir, gün içerinden yaptığınız işlemleri inceleyebilirsiniz. Para Garanti sistemi üzerinden ekonomi ve piyasa haberlerini tek bir kanal üzerinden erişip bir sonraki yatırım strateji için pozisyon alabilirsiniz. Borsa komplike sistem olduğundan hangi haberin hangi finansal ürünü etkileyebileceğini tahmin edilebilir.

 

Para Garanti üzerinden finansal ürünlerin teknik analizlerini yapabilir indikatörlerle destek ve direnç noktaları belirlenebilir. İndikatörleri okuyabilmek için uzmanlardan destek alınabilir. Olabildiğince uzmanlara danışmak sermaye piyasalarında riski minimize etmenizi sağlar. Para Garanti Türkiye ‘de bu hizmeti sunan ilk ve ne kullanışlı platform.

Yazar: Ferşad Kına