Para Biriktirmenin Kolay Yolları

Borsa Ne İşe Yarar?

Para biriktirmek zor bir iştir. Bu nedenle para biriktirmek isteyen herkes bu işin kolay bir yolunun olup olmadığını araştırır ve sorgular. Yazımızda para biriktirmenizi sağlayacak kolay yollardan bahsetmeye çalışacağız. 

Para biriktirmek zor olduğu gibi aynı zamanda sabırlı ve kararlı olmayı da gerektirir. Bu nedenle para biriktirmek istiyorsanız öncelikle hedefinizi ortaya koymalısınız. Hedefiniz olursa bu sizi motive edecek ve para biriktirmek konusunda isteğinizi ve azminizi artıracaktır. Hedefinizi ifade eden bir görseli, resmi ya da fotoğrafı her zaman görebileceğiniz bri yere yerleştirirseniz para biriktirme sebebiniz her daim karşınızda olacağı için harcamalarınız her zaman kısamaya çalışırsınız.

Para Biriktirmek Neden Zordur?

Para biriktirmenin bulunduğumuz dönemde eskiye nazaran daha zor olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü şu anda teknoloji çağındayız. Artık daha hızlı yaşıyoruz ve zaman da çabuk geçiyor. Ancak teknoloji ve iletişim bu kadar gelişmemiş iken yaşam daha yavaş akıyordu ve para biriktirmek şimdiye göre çok daha kolaydı.

İçinde bulunduğumuz dönemde ödememiz gereken faturalar çok daha fazla. İletişim kurmak için çok daha fazla teknolojiye ihtiyacımız var. Daha önce sadece ev telefonu, elektrik ve su faturası öderken şimdi bunlara cep telefonu faturası ve internet faturası da eklendi. Üstelik elektrik faturası daha önce sürekli odun sobası ve benzeri sobalar kullanıldığı için şu anki kadar yüksek gelmiyordu. Bu nedenle paramızın çoğunu cebimizde tutmamız çok daha kolaydı.

Para biriktirmenin son yıllarda son derece sor hâle gelmesinin diğer bir sebebi de çeldiricilerin günümüzde çok fazla olmasıdır. İndirim ve fırsat haberleri veren e-postalar reklam amacıyla arayan müşteri temsilcileri ve pazarlamacılar kredi kartımızın, cebimizdeki paranın ve bizi onlara mahkûm eden sözleşmeler ile taahhütlerin peşindeler. Eğer para biriktirmek istiyorsanız uyanık, tedbirli ve kararlı olmanız şarttır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Bireysel Emekliliğin Faydaları

Para Biriktirmenin Kolay Yolları

1. Kira ve Fatura Masraflarından Kurtulmak – Karavanda Yaşamak

Son zamanlarda genellikle serbest çalışıp karavanda yaşayarak para biriktiren insanların haberlerini alıyoruz. İnternetin gelişmesi artık dünyada yaşayan farklı insanları görmemizi sağlıyor. Bir İngiliz çiftin karavanda 9 yıl yaşadıktan sonra 100 bin dolar değerinde bir müstakil ev inşa ettiği haberi insanı para biriktirmek için benzer yollar bulmaya yöneltebilir. Karavan alacak kadar paranız yoksa önce ikinci el bir karavanı bulmak için ve daha sonra ev yaptırmak için para biriktirebilirsiniz.

2. Çeldiricilere Karşı Cephe Almak

Sadece kredi kartı masraflarınızı ve fatura masraflarınızı düşürerek bile bir ayda cebinizde ne kadar çok para kaldığını gördüğünüzde şaşırabilirsiniz. Eğer kararlı olursanız kredi kartınızı ya da kartlarınızı iptal ettirerek ve masraflarınızı kısarak hatta giyilebilecek durumdaki kıyafetlerinizi satarak para biriktirebilirsiniz. Çeldiricilerden bri kısmı e-ticaret sitelerinde olduğu için bunlardan uzak durmanızda da fayda var.

3. Birikim Hesabı Açmak

Biriktirmek istediğiniz paraya dokunmamanın en etkili yolu paranızı çekmenize müsaade etmeyecek bir birikim hesabı açmaktır. Bu birikim hesapları pek çok bankada mevcuttur. Üstelik bu yolla paranızın biriktiği yerden değerlenmesini de sağlayabilir ve daha çok para biriktirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.