Özürlü Maaşı Hangi Aylarda Alınır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Bakıma muhtaç olan kişilerin hem hayat standartlarını yükseltmek hem de onlara bakmakla yükümlü olan kişilerin maddi olarak desteklenmesi amacı ile özürlü maaşı verilmektedir. Peki, özürlü maaşı hangi şartlarda ve hangi aylarda alınır?

Özürlü Maaşının Ödendiği Aylar

Belirli periyotlar dahilinde dağıtılmaya devam eden özürlü maaşları gerek bankalarda yığılmanın önüne geçmek gerekse de ödemede bir düzeni oluşturmak adına dönemsel olarak dağıtılmaktadır. 2022 aylığı ya da 2022 maaşı olarak ta bilinen özürlü maaşının ödendiği tarihler son rakamlarına göre belirlenmektedir. Özürlü maaşı 2017 ödemeleri de yine bu sisteme göre belirlenecek olup yıl başında ödeme takvimi ilan edilmektedir.

Özürlü Maaşı Ne Kadar?

Kişilerin alacakları özürlü maaşı tutarları kişinin sahip olduğu özür oranına ve yaşa göre belirlenmektedir. % 40 ile % 69 arasında özürlü raporu bulunan kişilerin alacakları engelli maaşı 979.77 olarak uygulanmakta olup yüzde 70 ve üzerinde özür raporu bulunan kişilere ödenen tutar ise 1.469 lira olarak gerçekleştirilmektedir. Maaş ödemeleri 3 aylık olarak yapılmakta olup yılda 4 defa ödeme gerçekleştirilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.