Kredi notu puan tablosunda yer alan renklerden biride turuncu rengidir. Kırmızı kredi notu ve sarı kredi notu puanlarının arasında yer alan bu not ortalaması kişinin orta riskli kredi notu grubu içerisinde yer aldığını ifade eder. Kredi notu 800 ile kredi notu 1200 puan arasında yer alan kişiler bu grup içerisinde kendilerine yer bulmaktadır.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Orta riskli kredi notu olan kişilerin kredi onayı almaları zor olduğu için bu not ortalamasına sahip olan kişilerin en kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunmaları önerilmektedir. Örneğin Ziraat Bankası ile Finansbank ihtiyaç kredisi onayı açısından değerlendirildiği takdirde Finansbank’ın çok daha kolay kredi verdiği görülmektedir.

Burada önemli olan bankanın kendi kredilendirme politikaları olup bu nedenle A bankasının onay vermediği bir kişiye B bankası daha yüksek bir meblağ ile kredi onayı verebilmektedir. Burada önemli olan bankanın kredilendirme aşamasında müşterisinde aradığı kriterlerin bir çoğunu taşımasıdır. Yani kişinin düşük kredi notu ortalaması bulunurken aylık belgelenebilir gelirinin yüksek olması, uzun yıllardır kesintisiz bir şekilde sigortalı çalışması gibi kriterlere bağlı olarak kredi onayı verilebilmektedir.