Onaylanan Kredi İptal Olur Mu?

Onaylanan Kredi İptal Olur Mu
Onaylanan Kredi İptal Olur Mu

Kredi başvurularını değerlendiren bankalar kredi başvuru formu dolduran müşterilerinin bu taleplerini kabul etmeleri durumunda kredi onayı vermektedir. Onaylanan kredi için kişinin ilgili kredi başvuru evrakları ve belgelerini teslim etmesi durumunda kredi kullanımı gerçekleştirilmektedir.

Onaylanan Kredi Kullanılmazsa 

Bankaların kendi şubeleri üzerinden kredi başvurusnuda bulunan kişilerin kredi kullanımları birkaç saat içinde tamamlanmakta olup kişinin bu süreçte gerekli imzaları atması durumunda kredi tutarı hesaba yatırılmaktadır.

Bu aşamada olan kişilerin bu hesaptan parayı çekip çekmemeleri banka için hiçbir anlam teşkil etmemektedir. Çünkü kişi bankada kredi başvuru evraklarını imzalayarak işi resmileştirmiş ve kredi tutarı da kredi başvuru formunu imzalayan kşinin adına açılan hesaba yatırılmış durumdadır.

Kredi Ön Onayı Ne Demek?

Bankadan kredi kullanmak için internet üzerinden online kredi başvurusu formu dolduran ya da SMS kredi başvurusu için kısa mesaj gönderen kişilerin yapmış olduğu kredi başvurularının kabul edilmesi durumunda banka kredi ön onayı vermektedir.

Bu ön onay bankanın sizin kredi başvurunuzu onayladığını ancak ilgili evrakları teslim etmeniz durumunda krediyi kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Ön onay verilen kredinin iptali  için herhangi bir işlem yapılmasına gerek olmadığı gibi bu hakkınız bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notu Yükseltme Yöntemleri Nelerdir ? Nasıl Yükseltilir ?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.