Ölen Kişinin Kredi Kartı Borcu Ne Olur?

Ölen kişinin borçlarının bulunması durumunda bu borçlar vefat eden kişinin mirasçılarına kalmaktadır. Yani ölen kişinin kalan mal varlığı kadar borçları da miras yolu ile mirasçılarına intikal etmektedir. Peki, bu durumda ölen kişinin kredi kartı borcu ne olur?

Kredi Kartı Borcu Olan Kişinin Ölümü 

Vefat eden kişinin borçları yasal mirasçılarına geçer. Aynı şekilde vefat eden kişinin kredi kartı borcu da mirasçılarına devredilmektedir. Kredilerden farklı olarak kredi kartı hayat sigortası teminatına dahil olmadığı için borcun devri gerçekleştirilir. Yasal mirasçısı olduğunuz kişinin ölmesi durumunda vefat eden kişinin kredi kartı iptali gerçekleştirilmelidir. Çünkü vefat eden kişinin kredi kartını kullanmak  yasal olarak suçtur ve ölen kişinin kredi kartı iptali hiç zaman kaybedilmeden yapılmalıdır.

Bunun ardından kredi kartı borcuna yüksek faiz yükü ile karşı karşıya kalmak istemeyen kişilerin kredi kartının ait olduğu bankayı ziyaret ederek borç tutarını öğrenmeleri ve bu tutarı kapatmaları çok önemlidir. Kredi kartı borcu ödeme konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin bu durumda kredi kartı borcu yapılandırma hizmeti için bankaya başvuruda bulunmaları önerilir. Bu sayede banka alacağını tahsil edebilmek için 72 ay yapılandırma başvurunuzu kabul ederek kredi kartı borcu ödemesi için kolaylık sağlamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Elden Taksitle Alışveriş

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.