Ülkemizde bankacılık alanında faaliyet gösteren tüm kurumlar ve kuruluşlar çeşitli dönemlerde farklı farlı kredi çeşitleri hazırlamakta ve bu alanda kendi bankalarından kredi çekmek için kampanyalar düzenlemektedir.

Bu alanda insanlar söz konusu bankalar ile görüşmeler gerçekleştirmekte ve kendilerine en uygun kredileri alarak iş kurma, konut alma veya kısa süreli ihtiyaçlarını gidermek amacıyla kredi çekme talebinde bulunmaktadır.

Özellikle son dönemde ülkede yoğun bir nüfusa sahip olan öğretmenler açısından çeşitli kredi paketleri hazırlamakta ve bu kredi paketlerini öğretmenleri bankalara çekmek için kullanmaktadır.

Bankaların verdiği Kredi Çeşitleri

Elbette ülkemizde bulunan bankaların tümü hem kar etmek hemde müşteri çekmek için çeşitli şekillerde paketler hazırlayarak bunları kredi ortak mantığı ile pazarlamaktadır. Özellikle konut kredileri, taşıt kredileri ve ihtiyaç kredileri bu alanda öncü olarak bilinmektedir. Ülkemizde yer alan öğretmenlere de bankalar tarafından uygun faizli kredi olanakları tanınmaktadır.

Kredilerde Dikkat Edilen Hususlar

Bankalar müşterilerin kredi talepleri ile bankaların şubelerine başvuruda bulunduklarında farklı türde çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Bunlarda en çok dikkat edileni ise sabit maaş ve ödeme planını aksatmayacak insanların kredi taleplerini değerlendirmek olmalıdır. Bankalar tarafından ödeme planına sadık kalacak ve herhangi bir şekilde ödeme planını bozmayacak kişilerin talepleri bankalar tarafından daha olumlu sonuçlar olarak değerlendirilmektedir.

Öğretmenlere Özel Kredi

Bankalar tarafından sık sık sabit gelirli olan öğretmenlere kredi imkânları tanınmaktadır. Özellikle Vakıfbank ve Garanti bankası bu alanda öncü bankalar olarak ön plana çıkmaktadır.Vakıfbank öğretmenlere 60 ay vade ve aylık %0,99 faiz oranı ile bu alanda en uygun kredi veren banka olarak bilinmektedir. Bu alanda Halk bank ’da aynı vade ve faiz oranı ile öğretmenlere kredi imkânı tanımaktadır.