Üniversite yıllarında para ihtiyacı hiç bitmiyor. Okul kitapları, hafta sonu sinema keyfi, okul için yapılan harcamalar, okulda giyecek kıyafetler ve okul yıllarında çok daha fazlası için kredi kartı kullanımı kaçınılmazdır. Okurken aynı zamanda çalışıyorsanız yanınızda bulunan kredi kartı, acil ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olacak. Üniversite öğrencileri ve 18-25 yaş arası gençler için kredi kartı veren bankalar, öğrencilere özel birçok avantaj sağlıyor.

Yıllık kart aidatı bulunmayan bu kartlar ile giyimden, elektroniğe tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Çalışmayan üniversite öğrencileri için düşük limitli, çalışan gençler için maaş miktarına göre belirlenen limit ile siz de öğrenci kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Büyük bankaların hemen hepsi, üniversite öğrencileri için hazırlanmış, avantajlı ve özel kredi kartları sunuyor.

İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Öğrencilerin en çok kullandığı kredi kartlarının başında İş’te Üniversiteli kart geliyor. Özellikle son dönemde müzekart ve sinema kampanyaları ile kullanıcı sayısını her geçen gün arttırıyor. Nüfus cüzdanınız ve öğrenci kimlik belgeniz ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Çalışmayan üniversite öğrencilerine 500 TL kart limiti veren banka, bu kart üzerinden Maxipuan kazanma şansı da sunuyor. Müzekart özelliği de bulunan İş’te üniversiteli kredi kartı ile, ücretsiz müze ziyareti yapabilirsiniz. Bu kart aynı zamanda, diğer tüm Maximum kartlar gibi sinemada da avantaj sağlıyor. Bu kart ile ödeyeceğiniz sinema bileti, Cinemaximum’larda hafta sonu dahil ilk seans 7 TL. SMS ile başvuru için ÜNİK boşluk TC kimlik numaranızı yazıp 4402’ye SMS gönderebilirsiniz.

Yapı Kredi Play Kart

Gençlerin en çok tercih ettiği kredi kartlarından biri de Yapı Kredi play kart’tır. World’ün tüm özelliklerinden yararlanabileceğiniz bu kart, 18-26 yaş arasındaki gençlere birçok kampanya ve avantaj sağlıyor. Gençler için yapılan etkinliklerde, indirim ve dönemsel fırsatlar sunan Play Kart, ayrıca Play harçlık olanağı da sunuyor. Acil nakit ihtiyaçlarınız için, kredi kartınızdan nakit çekim yapabilirsiniz. Gelirini belgeleyemeyen üniversite öğrencileri için 500 TL kredi kartı limiti veren bu kart, tüm Türkiye’de World üye işyerlerinde yapacağınız harcamalarda taksitli alışveriş ve World puan biriktirmenizi sağlıyor.

ÜniversiTEB Kredi Kartı

Türkiye Ekonomi Bankası’nın üniversite öğrencileri için hazırladığı ÜniversiTEB Kredi Kartı, üniversitelilerin hayatını kolaylaştırıyor. Tiyatro ve sinemalarda %50 indirim fırsatı sunan bu kart, ayrıca taksit ve biriken puanlarla bedava alışveriş imkanı da sunuyor. Kefil istenmeyen bu kartı, gelirini belgeleyemeyen üniversite öğrencileri de alabiliyor. Kimlik ve öğrenci belgeniz ile bu karta başvurabilirsiniz. Harcarken bonus kazanmak için siz de başvurunuzu yapın.

HSBC Campus Kart

HSBC’nin 18-25 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri için hazırladığı Campus Kart’ı; ön lisans, yüksek lisans ve lisans programlarına kayıtlı öğrenciler alabilmektedir. Kimlik ve öğrenci belgesi ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Başlangıç için, gelirini belgeleyemeyen üniversite öğrencilerine 500 TL ile 750 TL arasında limit sunuyor.