Öğrenci Kredi Kartı Almak İsteyenlere “Ziraat Bankası Genç Bankkart”

Borsa Ne İşe Yarar?

Öğrenci kredi kartı almak isteyenlere Ziraat Bankası Genç Bankkart ürünü ile destek olmaya devam ediyor. Üstelik kredi kartınıza tanımlanan özellik sayesinde nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz anda öğrenci kredisi ile uğraşmak yerine hemen kredi kartınızı bankamatik kartı gibi kullanarak hesabınıza tanımlanan tutarı kullanmanıza izin veriliyor.

Ziraat Genç Kart Kredi Kartı 

Ziraat Bankası “kredi kartı almak istiyorum” diyen öğrencilere destek olmaya devam ediyor. Kredi Yurtlar Kurumundan burs alan öğrencilerin kullanımı için sunduğu Genç Bankkart ürününe kredi kartı özelliği tanımlayarak öğrencileri kredi kartı kullanma imkanı da sağlamaktadır.

Ziraat Genç Kart Kredi Kartı Limit

Ziraat öğrenci kredi kartı kullanmak isteyen müşterilerine limit belirlerken öğrencinin gelirini dikkate almaktadır. Bu gelir çoğu zaman öğrencinin aldığı burs ve eğitim kredisi ile sınırlı olduğu için kart limiti de bununla sınırlandırılmaktadır. Ancak çalışan öğrencilerin maaş bordrosu gibi ek gelir belgelerini sunmaları durumunda bankadan daha yüksek tutarda kredi kullanmaları mümkündür. Burada banka için limite karar verirken belirleyici olan önemli nokta aylık belgelenebilir gelir tutarı rakamıdır.

Öğrencilere Kredi Kartı

Ziraat Bankası tarafından verilen Genç Bankkart dışında başka hiçbir banka çalışmayan öğrencilere kredi kartı kullanımına izin vermemektedir. Bankalar son yıllarda oldukça kolay bir şekilde kredi kartı onayı vermeye başlamış olsalar dahi ne yazık ki aylık gelir belgesi olmayan kişilerin kredi kartı almaları asla mümkün değildir. Zaten bu nedenle ev hanımlarına kredi kartı başvurusunda da benzer sıkıntılar yaşanmakta ve ev hanımlarına kredi onayı verilmediği gibi kredi kartı kullanımına da izin verilmemektedir.

Öğrenciyim Nasıl Kredi Kartı Alabilirim?

Başka şehirde okumak zorunda olan öğrencilerin bu durumda kullanabilecekleri en etkili ve kolay yöntem aile büyüklerinden kendilerine ek kart çıkartmalarını istemektir. Ek kredi kartı ana kredi kartına bağlı olan bir kart olup çıkarılan kişinin özgürce harcama yapmasını sağlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kayıp Kredi Kartı Yenileme Ücretleri

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.