Ödenmeyen Kredi Kartı Borcu

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi kartı kullanan kişilerin düzenli ödeme yapmamaları durumunda bir süre sonra kredi kartı borcu birikmektedir. Özellikle de kredi kartı asgari ödeme tutarı yatırıldıktan sonra borç tamamen kapatılmadan kredi kartı ile alışveriş yapılmaya devam edilmesi, kredi kartına taksitle alışveriş yapılırken üst üste harcamalarda bulunulması kredi kartı borcunun yükselmesine neden olmaktadır.

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Öderim?

Ödenmeyen kredi kartı borcu bulunan kişilere bankalar oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Unutulmamalıdır ki bankalar her zaman uzlaşma yolunu tercih ederek alacaklarının tahsilini sağlamaya yönelik çalışmaktadır. Kredi kartı borcu yapılandırma bu alanda sunulan en avantajlı seçenektir. Üstelik yeni çıkarılan yasa ile beraber 72 ay yapılandırma seçeneği sunulmakta olup bu sayede çok daha düşük taksitlerle ödeme yapılması daha da kolaylaştırılmaktadır.

Ödenmeyen Kredi Kartı Borcu Ne Olur?

Kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişilere bankalar ilk yaptırım olarak kredi kartını kullanıma kapatmaktadır. Halk arasında bankanın kredi kartına el koyması ise 3 hesap kesim tarihi geçmesine rağmen borçlunun borcunu ödememesi durumunda gerçekleşir ve banka kredi kartı iptali kararı vererek kartı kullanıma kapatır.

Kredi Kartı Borcundan İcra Gelir Mi?

Banka kredi kartı borcunu tahsil etmek için gerekli tüm yasal yaptırımları uygulayacaktır. Kredi kartı borcu icra takibinde bulunulması da bu yaptırımlardan biridir. Bankaya olan borçlar nedeni ile karşılaşılabilecek en ağır yaptırım kara listeye girmek ve kredi notunun sıfırlanmasıdır. Bu durumda bankalardan bir daha kredi kullanımı ve yeni kredi kartı almak mümkün olmamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.