Ödenmeyen Kredi Borcu Yapılandırma Ne Olur?

Bankalara olan borcunu ödeyemeyen kişilere sunulan seçeneklerden biride kredi borcu yapılandırma hizmetidir. Yeni çıkarılan yasal düzenlemelerin ardından 72 ay kredi borcu ve 72 ay kredi kartı borcu yapılandırma hizmeti sunulmakta olup bu sayede borçların daha uzun vadelere yayılarak düşük taksitlerde ödenmesi sağlanmaktadır.

Kredi Yapılandırma 72 Ay 

Kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilere bankalar 72 ay yapılandırma hakkı tanınmakta olup bu haktan yararlanmak isteyen kişilerin borçlu oldukları bankayı ziyaret ederek bu taleplerini iletmeleri yeterlidir. Tüm bankalar aynı zamanda 72 ay yapılandırma yapan bankalar arasında yer almakta olup ancak bazı bankalar müşterilerinin başvurularını reddetmektedir. Bunun nedeni düşük kredi notu ortalaması ya da borcun gecikmeye düşmemesi gibi farklı nedenlerdir.

Yapılandırılan Borçlar Ödenmezse

Kredi yapılandırması yapan kişilerin mutlaka son ödeme tarihlerine uymaları zorunludur. Çünkü bankalar yapılandırma başvurusu onaylandığı anda müşterilerine borç muvafakatnamesi imzalatır. İmzalanan bu belge borcunuzu ödemediğiniz takdirde banka borcundan hapis cezasının alınmasına neden olur. Yani banka borcundan dolayı hapis cezası alma riski bulunduğu için bu yapılandırma başvurusu sadece borcunu ödeyeceğinden kesin olarak emin olan kişiler tarafından yapılmalıdır.

Banka Borcumu Yapılandırmıyor

Pek çok kişi banka borcu yapılandırma başvurusunda bulunurken bunların büyük bir bölümünün başvuruları ne yazık ki reddedilmektedir. Bunlar arasında en önemli neden bu kişilerin borçlarının henüz gecikmeye düşmemesidir. Banka borcunun yapılandırılabilmesi için mutlaka gecikmeye düşmesi gerekmektedir. Aksi halde gecikmeye düşmeden pek çok banka borcunu yapılandırmaya izin vermemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Kartı Borcunda Rekor

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.