Kredi borcunu ödeyemeyen kişilere yönelik olarak sunulan hizmetlerden biride kredi yapılandırma hizmetidir. Peki, ödenmeyen kredi borcu yapılandırma nasıl yapılır?

Kredi Borcumu Yapılandırmak İstiyorum

Kredi borcu yapılandırması için kullanabileceğiniz ilk yöntem yeni sunulan 72 ay yapılandırma başvurusunda bulunmaktır. Kredi kullandığınız banka şubesini ziyaret ederek kredi borcu yapılandırma hizmetinden yararlanmak istediğinizi beyan etmeniz durumunda banka çalışanı size gerekli yeniden yapılandırma tablosu oluşturarak örnek ödeme planı çıkaracaktır.

72 Ay Yapılandırma Yapan Bankalar

Ülkemizde kredi kullandıran tüm bankalar aynı zamanda 72 ay kredi yapılandırma hizmeti de sunmaktadır. Burada yapılan hata pek çok kişinin 72 ay kredi hesaplama başvurusunda bulunmadan önce borcun ödemesinde gecikmeye düşmemektir. Banka gecikmeye düşmeyen borcun yapılandırması başvurularını reddederek önce müşterisine kredi borcu son ödeme tarihi geçtikten sonra yeniden gelmelerini istemektedir.

Kredi kartı borcumu ödemek istiyorum diyen kişilere sunulan en büyük avantaj yeni çıkarılan 72 ay yapılandırma seçeneğidir. Yeni çıkarılan kredi kartına taksit sınırlandırılmasının kaldırılması, 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanılmasına izin verilmesi gibi bankacılık uygulamalarının içinde yer alan kredi kartı 72 ay vadelendirme seçeneğinden yararlanmak isteyen kişilerin bankalarına başvuruda bulunmaları yeterli oluyor.

Kredi kartı 72 ay yapılandırma başvurusunda bulunan kişilere bankalar onay vererek borçlarını 72 aya varan vadelerde ödeme imkanı sağlarken bazı bankalar sadece gecikmeye düşen kredi kartı borçlarının onaylanmasına izin veriyor.

Kredi Borcu Taksitlendirme

Kredi borcunu taksitlendirmek isteyen kişilere bankalar 72 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Ancak talep edilecek olan tutar borcun kendisi kadar olup banka elden ödeme yapmayıp kredi yapılandırma onayı verilmesi durumunda tam borç tutarı kadar para alacaklı kredi hesabına yatırılarak kredi kapatma başvurusu yapılmaktadır.

Ayrıca son dönemlerde bankalar birden fazla bankaya borcu olan kişilerin borçlarını komple kapatarak tek bir yere borclu olmasını sağlamaktadır. Bu şekilde birden fazla yere ödeme yapmak yerine tek bir yere ödeme yaparak daha hızlı bir şekilde borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.Bu hizmet veren bankalar aşağıdaki gibidir;

  • Yapı kredi
  • Vakıfbank
  • Finansbank
  • AktifBank

Yukarda saydığımız bankalar sayesinden borçlarını tek bir yere toplayabilirsiniz.Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilere sunulan çözüm yollarından biride kredi kartı borcu yapılandırma yöntemidir.

Kredi kartı kullananların aylık harcamalarda kendilerine belirli bir bütçe koymamaları ya da sürekli üst üste taksitli alışveriş yapmaları gibi farklı nedenlere bağlı olarak bir süre sonra yüksek bir tutarda kredi kartı borcu ile karşı karşıya kalınması kaçınılmazdır.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartını kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta her ay belirli bir harcama limiti belirlenmesi ve bu limitin aşılmamasıdır. Yine sürekli taksitli alışveriş yapmak ta kredi kartı limiti tutarının dolmasının yanı sıra kredi kartının her ay yüksek bir harcama tutarıyla başlamasına neden olduğu için de işin çıkılmaz bir hale gelmesine neden olabilmektedir.

Kredi kartı kullanan kişilerin harcamalarında bütçe yapmadan plansız davranmaları durumunda kredi kartı borcu ile karşı karşıya kalmaları kaçınılmazdır.

Kredi kartı borcu yapılandırma oluşan bu borcun daha da büyümeden aşılmasını sağlamak amacı ile kullandırılan bir bankacılık hizmeti olup her bankanın sunduğu yapılandırma hizmeti farklıdır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Garanti Bankası kredi kartı borcu yapılandırma hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin kredi kartı borcu son ödeme tarihi için gecikmeye düşmeleri gerekmektedir.Bu gecikmenin ardından Garanti Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası, Garanti Bankası internet şubesi, Garanti Bankası ATM’leri ve Garanti Bankası şubeleri üzerinden kredi kartı borcu yapılandırma hizmeti sunulmaktadır. 72 ay yapılandırma hizmeti sunan banka uygun kredi faiz oranları ile kredi kartında yeni bir başlangıç yapmanızı sağlayacaktır.

Yapı Kredi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Türkiye’nin en çok kullanılan kredi kartı ürünlerine sahip olan Yapı Kredi bu yoğun kullanım oranına bağlı olarak borcunu ödemeyen müşteri sayısında da oldukça yüksek bir ürüne sahiptir. Yapı Kredi kredi kartı borcu yapılandırma başvurusunda bulunan müşterilerine zorlanmadan ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Ayrıca buradaki yazımızdan faizsiz kredi veren bankalar konumuzuda okuyabilirsiniz.