Kredi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır 2017 – 2018 ?

Borsa Ne İşe Yarar?

Kredi borcunu ödeyemeyen kişilere yönelik olarak sunulan hizmetlerden biride kredi yapılandırma hizmetidir. Peki, ödenmeyen kredi borcu yapılandırma nasıl yapılır?

Kredi Borcumu Yapılandırmak İstiyorum

Kredi borcu yapılandırması için kullanabileceğiniz ilk yöntem yeni sunulan 72 ay yapılandırma başvurusunda bulunmaktır. Kredi kullandığınız banka şubesini ziyaret ederek kredi borcu yapılandırma hizmetinden yararlanmak istediğinizi beyan etmeniz durumunda banka çalışanı size gerekli yeniden yapılandırma tablosu oluşturarak örnek ödeme planı çıkaracaktır.

72 Ay Yapılandırma Yapan Bankalar 

Ülkemizde kredi kullandıran tüm bankalar aynı zamanda 72 ay kredi yapılandırma hizmeti de sunmaktadır. Burada yapılan hata pek çok kişinin 72 ay kredi hesaplama başvurusunda bulunmadan önce borcun ödemesinde gecikmeye düşmemektir. Banka gecikmeye düşmeyen borcun yapılandırması başvurularını reddederek önce müşterisine kredi borcu son ödeme tarihi geçtikten sonra yeniden gelmelerini istemektedir.

Kredi Borcu Taksitlendirme 

Kredi borcunu taksitlendirmek isteyen kişilere bankalar 72 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır. Ancak talep edilecek olan tutar borcun kendisi kadar olup banka elden ödeme yapmayıp kredi yapılandırma onayı verilmesi durumunda tam borç tutarı kadar para alacaklı kredi hesabına yatırılarak kredi kapatma başvurusu yapılmaktadır.

Ayrıca son dönemlerde bankalar birden fazla bankaya borcu olan kişilerin borçlarını komple kapatarak tek bir yere borclu olmasını sağlamaktadır. Bu şekilde birden fazla yere ödeme yapmak yerine tek bir yere ödeme yaparak daha hızlı bir şekilde borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.Bu hizmet veren bankalar aşağıdaki gibidir;

  • Yapı kredi
  • Vakıfbank
  • Finansbank
  • AktifBank

Yukarda saydığımız bankalar sayesinden borçlarını tek bir yere toplayabilirsiniz.Ayrıca buradaki yazımızdan faizsiz kredi veren bankalar konumuzuda okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Tapuda Satış Bedelini Düşük Göstermenin Cezası

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.