Odeabank Taksitli Ek Hesap

Borsa Ne İşe Yarar?

Odeabank taksitli ek hesap acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanızı sağlayan bir hesaptır. Yani Odeabank taksitli ek hesap kredili mevduat hesabı (KMH)’dır. Ek hesap sayesinde bir Ek Hesap limitiniz olur ve nakit para gereksiniminiz olduğunda bu hesaptan nakit avans çekebilirsiniz. 

Odeabank taksitli ek hesap kredili mevduat hesabı özelliği taşımaktadır. Bildiğiniz gibi hemen her banka müşterilerine kredili mevduat hesabı sunmaktadır. Ancak her bankanın sunduğu avantajlar farklıdır. Yani bazı bankalar çok az limit vermekte, bazı bankalar bu hesaplardan yüksek faiz almakta ve bazı bankalar da çektiğiniz nakit avansı taksitle ödemenize olanak tanımaktadır. Odeabank taksitli ek hesap açtırdığınızda bu hesabın size sağladığı avantaj çektiğiniz nakit avansı 12 aya varan taksitlerle ödeyebilmenizdir. Buna bir örnek verebiliriz. Diyelim ki hesabınızda hiç para kalmadı ve ay sonu geldi.

Ancak sizin maaşınızı almanıza hâlâ biraz zaman var. Ayrıca nakit paraya da ihtiyacınız var. Bu durumda Odeabank taksitli ek hesabınızdan 1000 TL çekebilir ve bu parayı bankaya 12 aya varan taksitlerle geri ödeyebilirsiniz. Ancak bu parayı elbette 12 ayda ödeyeceksiniz diye bir şart yoktur. 12 ayda öderseniz ayda 96 TL ödersiniz. Eğer daha kısa sürede ödemek isterseniz bu taksitlerin oranı artacak ve uygulanan faiz oranı düşecektir. Ancak elbette maaşınızı aldığınızda hepsini ödemeniz de mümkündür. Yani ödeme yaptığınız sürece ödemeyi nasıl yapacağınıza siz karar verirsiniz. Odeabank tarafından taksitli ek hesap için belirlenen faiz oranı %1,84’tür.

Eğer isterseniz Odeabank websitesine girerek taksitli ek hesap aracına bakabilir ve bu araç sayesinde çekmek istediğiniz nakit para tutarını girerek vadeye göre ödemeniz gereken taksit tutarlarını görebilirsiniz. Üstelik bu sayfadan Odeabank taksitli ek hesap başvurunuzu da yapmanız mümkündür. Bunun için isterseniz Odeabank şubelerini de ziyaret edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Taksitle MTV Ödeme 2017

Odeabank taksitli ek hesap açtığınızda bu hesap size sadece limitiniz kadar kredi verecektir. Yani eğer limitiniz 1500 TL ise 2000 TL kredi çekemezsiniz. Bu yüzden başvurunuz sırasında talep edeceğiniz Odeabank taksitli ek hesap limiti çok önemlidir. Odeabank taksitli ek hesabınızdan nakit para çektiğinizde bu parayı üç aylık, altı aylık, dokuz aylık ya da oniki aylık vadelerle ödemeniz mümkündür.

Ancak taksitli ek hesaptan çekebileceğiniz en az kredi tutarı da banka tarafından belirlenmiştir. Buna göre taksitli ek hesabınızdan en az 50 TL kredi çekebilirsiniz. Eğer taksitli ek hesabınızdan kredi çekerseniz bu krediyi istediğiniz vade ile taksitlendirdikten sonra hemen ödemeye başlamazsınız. Banka sizin aldığınız kredinin ilk taksit ödeme günü olarak kredi kullandığınız aydan sonra gelen ayın son gününü belirlemiştir. Taksitlerinizi belirlenen ödeme planına göre ödemeniz çok önemlidir. Aksi hâlde çektiğiniz kredi tutarına gecikme faizi yansıtılmaktadır. Bu da sizin kredi notunuzu etkileyen önemli bir unsurdur.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.