Türkiye’nin genç bankaları arasında yer almasına rağmen sürekli düzenlediği kampanyalar ile müşteri sayısını arttırmaya devam eden Odeabank aynı zamanda kredi kampanyaları ile de adından söz ettiriyor. Henüz şube sayısının yetersiz olması nedeni ile interneti çok etkin şekilde kullanmaya çalışan banka aynı zamanda SMS kredi paketleri ile de müşterilerine çok daha düşük ihtiyaç kredisi faiz oranları ile daha kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi kullandırıyor.

İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin Odeabank internet sitesi üzerinden online kredi başvuru formu doldurma imkanları bulunduğu gibi aynı zamanda Odeabank SMS kredi başvurusu içinde tek bir kısa mesaj gönderilmesi yeterli oluyor. Üstelik internetten ya da kısa mesaj gönderilerek yapılan kredi başvurularının sonuçları sadece dakikalar içerisinde gönderilmekte olup kredi onayı alan kişiler kredilerini Odeabank şubeleri ya da PTT şubeleri üzerinden kullanabilmektedir. Bu sayede bulunduğu ilde Odeabank şubesi olmayan ya da uzak olan kişilerin daha rahat bir şekilde kredilerine ulaşmaları sağlanır.

Yine sunulan bir diğer büyük avantaj ise kredinin talep edilmesi durumunda bankamatik kartına yüklenerek kişinin adresine ulaştırılmasıdır. Odeabank SMS kredi başvurusu için ise büyük harflerle noktalama işareti kullanılmaksızın NAKIT yazdıktan sonra bir boşluk bırakarak 8444 numarasına gönderilmesi yeterlidir. Bu mesajından ardından sadece dakikalar içerisinde Odeabank kredi başvuru sonucu aynı cep telefonu numarasına gönderilecek olup kredi onayı verilmesi halinde kredi kullandırımı gerçekleştirilecektir.