Odeabank Oksijen Hesap, bireysel mevduat hesabıdır. Bu hesap sizin hesabınızda bulunan tutara yüksek faiz verir ve paranızın yattığı yerden artmasını sağlar. Paranıza sadece bu hesabı ilk açtığınızda değil her zaman yüksek faiz uygulanır. 

Odeabank Oksijen Hesap ile vadesiz mevduat hesabınızda bulunan tutarınız Türk Lirası, Dolar ya da Euro cinsinden olabilir. Bu vadesiz kullanım tutarı en az 3000 TL / 3000 USD ya da 3000 EUR olmalıdır. Yani vadesiz kullanım tutarı olarak daha fazla para bulundurmanız mümkünüdür. Bu tutarın üstünde olan tutar sizin biriktireceğiniz tutar olarak değerlendirilir. Odeabank Oksijen Hesabın avantajı hesabınızdaki paranın birikmesidir. Bunun için biriktirmeye karar verdiğiniz tutara yani en az 3000 TL / 3000 USD ya da 3000 EUR üstünde kalan tutara her gün 50.000 TL’ye kadar yüzde 13 faiz oranı uygulanır. 50.000 USD ya da 50.000 EUR’ya kadar da yüzde 3,75 oranında faiz uygulanacaktır.

Odeabank Oksijen Hesap sayesinde paranız yattığı yerden birikecek ve değer kazanacaktır. Buradaki ayrıntılardan da anlayacağınız gibi hesabınızdaki paraya en az 3000 TL/USD/EUR haricinde 50.000 TL/USD/EUR’ya kadar faiz uygulanacaktır. Bu yüzden hesabınızda en az 3000 TL/USD/EUR haricinde 50.000 TL/USD/EUR üstünde para bulundurmanızın aslında bir manası yoktur.

Odeabank Oksijen Hesap paranızı biriktirmenizi sağlayan bir hesaptır. Bu hesabınıza nakit para ihtiyacınız olduğunda ulaşmanız da mümkündür. Yani diğer bankaların birikim hesapları gibi paranızı çekmeniz engellenmez. Odeabank Oksijen Hesap’ta belirlediğiniz vadesiz kullanım tutarına haftanın yedi günü ve 24 saat boyunca ulaşabilirsiniz. Vadesiz kullanım tutarı yazımızda da belirttiğimiz gibi en az 3000 TL/USD/EUR olmalıdır. Yani bu tutarın üstünde de olması mümkündür. Bu tutardan para çekebilir, ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Odeabank Oksijen Hesabın birikim yapmanızı sağlamanın yanı sıra sunduğu başka avantajlar da vardır. Bu avantajlardan biri, söz konusu hesabınızdan tek seferde 3000 TL’lik işlem yaptığınızda her ay ücretsiz iki adet sinema bileti kazanmanızdır. Bu sinema biletlerinizi anlaşmalı sinema salonlarında kullanmanız mümkündür.

Odeabank Oksijen Hesap birikiminize standart gecelik faiz oranından daha yüksek faiz uygular. Bu hesaptan otomatik ödeme talimatı vermeniz de mümkündür. Ancak bu hesaptan yıllık bankacılık hizmet ücreti alınmaktadır. Eğer Odeabank Oksijen Hesabı arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz ve o arkadaşlarınız Odeabank Oksijen Hesap açtırırsa bu durumda Odeabank sizden iki yıl boyunca bankacılık hizmet ücreti almayacaktır.

Odeabank Oksijen Hesap açtırmak için yapmanız gereken şey Odeabank şubesini ziyaret etmektir. Ancak Odeabank internet sitesi üzerinden başvuru formu doldurarak, Odeabank internet bankacılığını ve mobil bankacılık şubesini ziyaret ederek de Oksijen Hesap açtırmanız mümkündür. Ayrıca Odeabank İletişim Merkezi’ni kullandığınızda da Oksijen Hesap açma talebiniz alınacaktır. Diğer başvuru kanalı ise OKSİJEN T.C kimlik numarası yazarak 8444’e SMS göndermektir.