Odeabank Kredisi ile Nasıl Telefon Alınır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Odebank kredisi ile cep telefonu ve akıllı telefon almanız mümkündür. Odeabank kredi başvurusunu nasıl yapacağınızı ve istediğiniz telefonu nasıl alabileceğinizi öğrenmek için yazımızı okuyun.

Akıllı telefon satın almak hatta elektronik eşya satın almak gün geçtikçe daha zor hâle geliyor. Özellikle USD/TL kurunda meydana gelen artıştan sonra elektronik ürünlere yüzde 15 zam geldi. Bu da tüketicinin alım gücünü düşürdü ve elektronik cihazların satışlarına düşüşe neden oldu. Ancak fiyatların yükselmesinden önce zaten akıllı telefonların kredi kartına taksitle alınmasının engellenmesi de satışları düşürmüştü.

Bildiğiniz gibi artık bir elektronik cihaz mağazasından akıllı telefon almak istediğinizde çok fazla ödeme seçeneğiniz bulunmuyor. Satın almak istediğiniz bir akıllı telefon olduğunda ya nakit ödeme yaparak ya da kredi kartınızdan tek çekim yaparak cihazı satın alabiliyorsunuz. Diğer bir seçeneğiniz de GSM operatörlerinden faturalı tarifeye ek ücretlerle telefon satın almaktır. Bunun için de cihazın tutarı 12, 24 ay da 36 aylık taksitlere bölünüyor.

Ancak yukarıdaki durumda telefon için ödeyeceğiniz tutar çok yüksek oluyor. Yani telefon 2600 TL ise siz tarifenize ek ücretlerle bu telefonu aldığınızda ödediğiniz toplam tutar 3000’den fazla olabiliyor. Ancak akıllı telefon almak isterseniz tercih edebileceğiniz iki seçenek daha var. Bunlar bankalarla anlaşmanızı gerektiren seçeneklerdir. Ancak daha avantajlıdırlar.

Taksitli Akıllı Telefon Nasıl Satın Alınır?

İlk seçeneğiniz satın almak istediğiniz akıllı telefonun tutarını öğrenmek ve bankanıza bu telefonu kredi kartınızla almanız durumunda ödemenizi taksitlendirip taksitlendirmeyeceğini sormaktır. Bankanız ödemenizi üç ya da dört takside ya da daha fazla takside bölebilir. Eğer bankanız ödemenizi taksitlendirmiyorsa bu durumda Odeabank’tan kredi çekebilirsiniz.

Son zamanlarda insanlar akıllı telefon almak için bankalardan kredi çekmektedirler. Bankalar size bu parayı nakit olarak vermektedir. Siz de akıllı telefonunuzu peşin olarak satın alırsınız ve kredi geri ödemesini bankaya ay ay yaparsınız. Ancak Odeabank’tan akıllı telefon satın almak için talep ettiğiniz kredilere en fazla 12 ay vade verilmekte ve yüzde 3,9 faiz oranı uygulanmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Bana Kredi Çıkmaz Deme

Eğer alacağınız telefon 1000 TL ise bu durumda kredi aldığınızda ödeyeceğiniz tutar 1039 TL olacaktır. Eğer alacağınız telefon 3000 TL ise bu durumda ödeyeceğiniz esas tutar 3117 TL olacaktır. Ancak bu tutarlar diğer seçeneklerden birini tercih ettiğinizde cebinizden çıkacak tutarların yanında çok düşük kalmaktadır. Yani kazanan taraf yine bankalar olacaktır. Eğer Odeabank kredisine başvurmak isterseniz T.C. kimlik numaranızı yazarark 8444’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Son zamanlarda kredi kartına taksitle akıllı telefon alamamak tüketicileri zor durumda bırakmıştır. Zaten yurt dışından getirilen ve USD/TL kurunun yüksek olması nedeniyle çok yüksek fiyatlara satılan telefonlar tüketici tarafından çok zor bir şekilde alınabilirken, bir de kredi kartına taksitle telefon satın alma yolunun kapatılması tüketicileri bankaların verdiği kredilere başvurma yoluna itmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.