Odeabank Ek Hesap, avans hesaba benzer bir hesaptır. Hesabınızda nakit para kalmadığında bu hesap size borç verir gibi nakit avans verir. Ek Hesap hakkında detaylı bilgi almak ve ek hesabın nasıl açıldığını öğrenmek için yazımızı okuyun.

Odeabank Ek Hesap, hesabınızda yeterli bakiye olmadığında ve nakit paraya ihtiyacınız olduğunda istediğiniz zaman nakit avans çekebileceğiniz bir hesaptır. Ek Hesap size acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabileceğiniz bir kredi verir. Bu hesap diğer avans hesapların özelliklerini taşır. Yani size kredi açar. Nakit avans çektiğinizde bunu faiziyle geri ödersiniz.

Odeabank Ek Hesap Bir Kredili Mevduat Hesabıdır

Odeabank Ek Hesabınız varsa beklenmedik bir durumda paraya ihtiyacınız olduğunda size kullanabileceğiniz bir nakit limiti açar. Odeabank Bank’O banka kartınızla bu nakit limitinizi kullanabilirsiniz. Türkiye’deki tüm ATM’lerden hesabınıza ulaşabilir ve söz konusu nakit para ihtiyacınızı karşılamak için ek hesap nakit avans çekebilirsiniz.

Ayrıca sürekli ödemeniz gereken faturalar için Odeabank Ek Hesap nakit avans limitini kullanabilirsiniz. Fatura ödemelerinizi Ek Hesabınıza bağlayarak otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylece faturalarınızın son ödeme gününü ya da ödenip ödenmediğini takip etmek zorunda kalmazsınız.

Odeabank Ek Hesabınızı geciktirmemeniz gereken ödemeleriniz için de kullanabilirsiniz. Kira ödemeleri, okul taksitleri, düzenli para gönderme gibi ödemelerinizi karşılamak için ve bu ödemelerinizi yaparken nakit para gereksinimi yaşamamak için Ek Hesap nakit avans limitinizi kullanabilirsiniz. Bu sayede kısa süreli nakit para sıkışıklığınızı gidermeniz mümkündür.

Odeabank Ek Hesap Borcunuzu Düzenli Ödeyin

Nakit para gereksiniminizi karşıladıktan sonra geri ödeme yaparken nakit avansı kullandığınız gün sayısı kadar faiz sizden alınır. Yani çektiğiniz tutara nakit avans limitini kullandığınız gün kadar faiz uygulanacaktır. Örneğin; nakit avans limitinizi bir gün içinde kullanıp kapatırsanız bir günlük faiz ödersiniz .

Ek Hesaplara uygulanan nakit avans faizleri belirlidir. Ek Hesap limitinizden 500 TL nakit avansı iki gün kullanırsanız 0,74 TL faiz uygulanır. Eğer 1.000 TL çekerek bu nakit avansı iki gün kullanırsanız bu durumda 1,48 TL faiz ödemeniz gerekir. Diğer tutarlar, vadeler ve uygulanan faiz oranları için Odeabank websitesinden Hesaplama Araçları kısmına bakabilirsiniz. Bu hesaplama aracını kullanarak çekmek istediğiniz nakit avans tutarını ve vadeyi girdiğinizde uygulanacak faiz oranını ve ne kadar geri ödeme yapacağınızı görebilirsiniz.