Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı önemli avantajlardan biri olan OCAS aslında Otomatik CMK Atama Sistemi kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. İlgili yasalar gereği zorunlu olarak suç işlediği şüphesi bulunan kişiye kendisini koruması adına barolar tarafından avukat atanma zorunluluğu bulunmaktadır.

İşte OCAS bu atama işlemlerinin çok daha kısa sürede ve çok daha sağlıklı bir şekilde atama yapılmasını sağlamak amacı ile kurulan son derece özel bir sistemdir. Sisteme baro avukatı olarak çalışmak isteyen avukatlar kayıt edilmekte ve yetkili makamlar tarafından sisteme girilen avukat talepleri otomatik olarak avukat puanlamaları üzerinden avukatlara yönlendirilmektedir.

Kurulan OCAS Türkiye sistemi sayesinde hem atamalar çok daha kısa sürede yapılabilmekte hem de baroların iş yükleri büyük oranda azaltılmaktadır. Yapılan istatistiksel çalışmalar sonucunda kurulan OCAS Plus sistemi sayesinde hem baroların hem de avukatların telefon faturası maliyetlerinin büyük oranda azaldığını gösterirken aynı zamanda avukatların baroya gitme zorunluluğu da büyük oranda ortadan kaldırılmaktadır.