Nuvo, Yapı Kredi tarafından müşterilere sunulan bir şubesiz bankacılık ürünüdür. Nuvo şubesiz bankacılık alanında diğer ürünlerin rakibi konumunda bulunmaktadır. Nuvo hakkında detaylı bilgi almak ve hesap başvurusu yapmak istiyorsanız yazımızı okuyun.

Nuvo Yapı Kredi tarafından sunulan bir şubesiz bankacılık hizmetidir. Bu hizmet henüz çok yenidir. Hatta bu hizmetten haberdar olmayan çok faza insan vardır. Şubesiz bankacılık hizmetleri bankalar tarafından duyurulsa da bu bankacılık hizmeti hakkında bilgisi olmayan insanların sayısı çok fazladır. Bu yazımızda şubesiz bankacılık, Nuvo ve Nuvo hesap başvurusu hakkında bilgi vereceğiz.

Nuvo yeni bir şubesiz bankacılık hizmetidir. Nuvo da müşterilerine diğer şubesiz bankacılık ürünleri gibi pek çok kampanya ve avantaj sunmaktadır. Diğer şubesiz bankacılık ürünleri arasında QNB Finansbank Enpara, CEPTETEB ve Kuveyt Türk Senin Bankan vardır. İşte Nuvo da bu ürünler gibi müşterilerine şubesiz şekilde hizmet vermektedir.

NOT: Nuvo servisi Yapı Kredi tarafından yeni müşteri alımına kapatılmış durumda.

Nuvo Nasıl Kullanılır?

Yani Nuvo ile tüm işlemlerinizi oturduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için akıllı telefonunuza indirdiğiniz mobil uygulamadan ya da bilgisayarınızın tarayıcısından gireceğiniz internet şubesinden tüm işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Yani EFT, Havale, fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme ve benzeri tüm işlemlerinizi bu kanallar aracılığıyla ve ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Nuvo EFT ve Havale işlemlerinden ücret almamaktadır. Bu da onun diğer şubesiz bankacılık hizmetleriyle daha kolay rekabet etmesini sağlamaktadır. Son zamanlarda en iyi şubesiz bankacılık hizmetinin hangisi olduğu konusunda tartışmaların başladığı göz önüne alınırsa bankaların bu konuda biraz daha fazla çalışması gerektiğini söyleyebiliriz.

Nuvo Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nuvo hesap başvurusu yapmak için şubeye gitmeniz gerekmez. Zaten Nuvo diye bir banka şubesi yoktur. Evet, hizmeti Yapı Kredi vermektedir ancak Nuvo işlemlerinizi sadece internet şubesinden ya da mobil uygulamadan gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi ATM’sini de sadece para yatırmak ve para çekmek için kullanmalısınız. Bunun dışındaki tüm işlemlerinizi Nuvo mobil uygulaması üzerinden ya da Nuvo internet şubesinden gerçekleştirmelisiniz.

Nuvo hesap başvurunuzu gerçekleştirmek için nuvo.com.tr adresine girmelisiniz. İsterseniz bu websitesinden Nuvo hakkında detaylı bilgi alabilir, kampanyaları inceleyebilir, ürün ve hizmetler kısmından istediğiniz hizmetlere göz atabilirsiniz. Ancak elbette bu başvuruyu yapmadan önce diğer bankaların sunduğu şubesiz bankacılık ürünlerine bakmanızda yarar vardır. Çünkü bu hizmetler arasından size en uygun hizmeti seçmeniz ve en avantajlı olan hizmeti almanız daha iyi olacaktır.

Güncelleme 2020

Nuvo Müşteri Hizmetleri

Yapı Kredi, 2020 itibari ile Nuvo hizmetini kaldırmış durumda. Mevcut Nuvo müşterilerine firma bilgilendirme yaparak Yapı Kredi üzerinden hizmet vermeye devam ediyor. Dolayısı ile bir müşteri hizmetleri numarası artık yok. Eğer Nuvo benzeri bir şubesiz banka ile çalışmak istiyorsanız Cepteteb veya Enpara‘yı tercih edebilirsiniz.

Nuvo websitesinde Nuvo’ya üye ol düğmesini göreceksiniz. Buna tıkladığınızda karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencerede sizden istenen bilgileri doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Diğer şubesiz bankacılık hizmetlerinde başvuru yapan kişiden adres istenmekte ve işlemleri yapmak üzere bir müşteri temsilcisi gelmektedir. Ancak Nuvo’nun böyle bir hizmetinin olup olmadığı bilinmemekte. Hesabınız açıldığında size bir Nuvo TLcard veriliyor. Bu kartınızla alışveriş yapabiliyorsunuz. Ayrıca istereniz bir vadeli hesap açarak avantajlı faiz oranlarıyla birikim yapabiliyorsunuz.