Bankalardan kredi kartı almak kredi notu düşük olan kişiler için ne yazık ki son derece zordur. Aslında bankaya olan borcunuzu son ödeme tarihinde ödediğiniz sürece bankadan kredi kartı onayı almanız mümkündür. Ancak bankadan kullandığınız kredi kartının ya da kredi ödemelerini geciktirmeniz halinde kredi onayı ve kredi kartı onayı almanız imkansıza yakındır.

Çünkü bankalar için en önemli öncelik her zaman müşterilerinin kullanmış olduğu kredilerin ya da kredi kartlarının geri ödemelerini tahsil edebilmektir. Yani banka kredi vermiyor ya da banka kredi kartı vermiyor diyorsanız bu durumda kredi sicili için yeterli bulunmadığınız anlaşılır. Kredi notu düşük olan ya da banka tarafından kredi takibi altına alınarak adı kara liste adı verilen özel bir listeye giren kişilerin bir daha asla kredi ve kredi kartı ödemesi almaları mümkün değildir.

Buna ek olarak kredi notu ortalamanın üzerinde olsa dahi sigortası olmayan yani aylık düzenli bir işte çalışmayan kişilerin ne yazık ki kredi kartı alamamaktadır. Bunun en önemli nedeni aylık düzenli gelire sahip olmayan kişilerin ödemelerini düzenli olarak yapamayacaklarına dair olan inançtır. Bunun haricinde kalan yani kredi notu düşük olmayan ve aylık gelire sahip olan herkes kredi kartı onayı alabilir…