Bankacılık Denetleme Kurumu tarafından kredi kartına taksitle alışveriş konusunda getiren sınırlamalar ile beraber kredi kartına taksitle akıllı telefon alınması yasaklanmıştı. Ancak oldukça yüksek fiyatlara satılan akıllı telefonların peşin alınmasının çok zor olması nedeni ile tüketiciler, işlerinin azalması nedeni ile de teknoloji marketleri yeni yöntemler ararken taksitle akıllı telefon satışı pek çok noktada devam ediyor.

Büyük teknoloji marketleri sorunu müşterilerine banka kredisi kullandırarak çözerken kredi notu yüksek olan herkes tek bir kısa mesaj göndererek hayallerini süsleyen akıllı telefonları satın alma fırsatı yakalıyor. ING Bank tekno kredi, Denizbank teknoloji kredisi, Media Markt Denizbank kampanyası gibi farklı pek çok isim altında sunulan kredi kampanyaları ile taksitle akıllı telefon alabilirken bankalarda kredi kullandırarak daha fazla kişiye ulaşabiliyor.

Bu tip kampanyalar için taksitle cep telefonu almak isteyen kişiler SMS kredi başvurusunda bulunuyorlar ve onay mesajı almaları halinde kredi kartı ya da peşin ödeme ile ürünü satın alıyorlar. Yani ilk aşamada ürünün ödemesini siz yapıyorsunuz. Daha sonra bankaya ilgili ihtiyaç kredisi evrakları ile şahsen başvuruda bulunuyor ve ödediğiniz parayı tahsil ediyorsunuz.

Üstelik satın almak istediğiniz cep telefonu 2 bin lira olsa dahi dilerseniz 5 bin lira ihtiyaç kredisi kullanabiliyor, 2 bin lirası ile cep telefonu faturasını öderken kalan 3 bin lirayı da dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ancak bu tip kredilerde mutlaka ürünü satın almadan önce kredi ön onayı almanız daha sonra kredi başvurunun reddedilmesi halinde sıkıntıya düşmemeniz adına çok önemlidir.