Kredi kullanmak isteyen kişilere bankalar kredi başvurusu için farklı pek çok yöntem sunmaktadır. Bunlardan ilki şahsen başvuruda bulunarak bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaktır. Bunun için kullanmak istediğiniz kredi türüne göre değişen kredi başvuru evrakları ile başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

Kredi Kullanmak İstiyorum

Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilere sunulan bir diğer seçenek ise internetten kredi başvurusu işleminde bulunmaktır.

Online kredi başvurusu olarak ta bilinen bu işlemden yararlanmak için kredi kullanmak istediğiniz bankanın internet sitesini ziyaret etmeniz ve kredi başvuru formu linkini tıklamanız yeterli olacaktır. Banka başvurunuzu değerlendirmeye alarak form doldururken girdiğiniz cep telefonu numarasına kredi başvuru sonucu değerlendirmenizi gönderecektir.

SMS Kredi Başvurusu 

Kısa mesajla kredi başvurusu bankalar tarafından sağlanan büyük bir kolaylıktır. Sadece tek bir mesaj ile kişinin kredi başvurusunda bulunmasına olanak sağlanır ve kredi başvuru sonucu da hemen dakikalar içerisinde aynı numaraya yine kısa mesaj olarak gönderilmektedir. Onaylanan kredi sonucu için kredi ön onayı mesajı gönderilirken kişinin gerekli kredi başvuru evrakları ve bu mesaj ile banka şubesini ziyaret etmesi durumunda kredi kullandırımı gerçekleştirilmektedir.