Bundan 10 sene önce bankalardan kredi kartı alabilmek için büyük şirket sahibi olmak gerekirken bugün bankalar sadece tek bir kısa mesajla müşterilerine kredi kullandırmakta ve kredi kartı verebilmek için adeta yalvarmaktadır. 10 yıl içinde büyük bir gelişim gösteren bankacılık sektörü özellikle de kredilendirme hizmetleri sayesinde rekor karlara imza atabilmektedir.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Bankalar kredi kullandırma konusunda birbirleri ile yarışmaya devam ederken yine de bazı bankalar diğer bankalara oranla daha zor kredi onayı verebilmektedir. Özellikle de son derece düşük kredi faiz oranları uygulayan bankalardan kredi kullanmak daha zordur. Ancak yüksek kredi faiz oranları uygulayan bankalar çok daha kolay kredi verebilmektedir. Özellikle de kredi notuna göre kredi faiz oranı uygulayan bankalar düşük kredi notu olan kişilere kredi verebilmektedir.

Düşük Kredi Notu Olanlara Kredi Veren Bankalar 

En kolay kredi veren bankalar arasında ilk sıralarda yer alan Aktif Bank N kolay kredi paketi ile kredi notu düşüklere kredi onayı vermektedir.

Bunun için Aktif Bank internet sitesi üzerinden kredi başvuru formu doldurmanız yeterlidir. Aktif Bank kredi başvuru sonucu başvurunuz esnasında yazmış olduğunuz cep telefonu numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Kredinizin onaylanması durumunda kredinizi yollanan bankamatik kartı ile tüm ATM’lerden ya da PTT şubeleri ve Denizbank şubeleri üzerinden kullanmanız mümkündür. Bunun yanı sıra Finansbank, ING Bank ve Odea Bank kolay kredi veren bankalar 2016 sıralamasında yer almaktadır.