Kripto para birimleri son zamanlarda insanların büyük rağbet gösterdiği bir alandır. Bu nedenle günümüzde çok sayıda kripto para borsada işlem görür. Kripto paralarla ilgilenen kişiler farklı coinlere yönelmekte ve bu coinlerin ne olduklarını öğrenmek isterler. Nano coin nedir? bu nedenle sorulan sorular arasında yer alır. Bu soruya hazırladığımız içerikle en kapsamlı şekilde cevap vermeye çalışacağız.

Nano Coin Tarihçesi Nedir?

Nano coin, 2015 yılında Railblocks ismiyle piyasaya çıkarılan kripto para birimidir. Bu ismi 2018 yılına kadar kullanan kripto para 2018 itibariyle Nano coin ismini almıştır. Bu kripto paranın merkezi yoktur ve diğer kripto paralardaki verimsizliklerin azaltılması amacıyla ortaya çıkmıştır. DAG (directed acyclic graph) ağ yapısını kullanan Nano coin block lattice blok zincirini kullanır.

Nano Coin Ne İşe Yarar?

Nano coin yatırımcıların anlık al sat işlemi yapmasını sağlar. Ancak yatırımcılar bu anlık işlemleri için ücret ödemezler. Bunun yanı sıra diğer kripto paralarda olduğu gibi Nano coin de para transferi yapılmasını sağlar. Yapılan para transferleriyle kira ödemesi veya fatura ödemesi yapılabilir.

Nano Coin Nasıl Çalışır?

Nano coin kullanan her hesabın kendine ait blok zinciri olur. Bu blok zinciri sayesinde yapılan işlemlere dair veriler blok zincirinde kayıtlı tutulur. Bu sayede kişisel bilgilerin çalınması veya kaybolması gibi güvenlik sorunları yaşanmaz. Ayrıca cüzdanda bulunan bakiyenin güncel kalmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra Nano coin çalışma hızı diğer kripto paralardan daha hızlı olarak gerçekleşir.

Nano Coin Avantajları Nelerdir?

Kripto para türleri arasında bulunan Nano coin yatırımcılarına birden fazla avantaj sunar.

Bu avantajlardan bazıları şunlardır;

  • Ücretsiz işlem yapma imkanı tanıması
  • Ölçeklenebilirlik sorununun olmaması
  • Anlık işlem yapmaya imkan vermesi
  • Hızlı bir şekilde işlem yapılabilmesi

Bu avantajlara sahip olmak isteyen kişiler Nano coin alımını kripto para borsalarından yapabilirler. Bu sayede para transferi ve anlık işlemleri için bu coinden yararlanabilirler.

1 Nano Kaç TL Ve Kaç Dolar?

Nano Coin’i kullanmak isteyen kişiler coinin değerini de merak ederler. Buna göre 1 Nano coin 30,78 TL iken 1 Nano coin 3,59 Dolar’dır.