Acil para ihtiyacı duyan kişiler nakit para veren yerlere yönelmektedir. Günümüzde acil para lazım diyenlere en hızlı hizmeti hiç şüphesiz bankalar sunmaktadır. Özellikle de internet şubesi kullanan ve kredi notu yüksek olan kişilerin ihtiyaç duydukları anda kullanmaları için tanımlanan hazır kredi limitleri büyük önem taşımaktadır.

Bu kredi paketleri aynı zamanda hazır kredi paketleri olarak kabul edilmekte olup kişinin kullanımına hazır olarak hesabında tanımlı olarak kullanıma hazır bir şekilde bekletilir. İnternet şubesi kullanıcıları için bu krediyi kullanmak istemeleri durumunda internet şubesi şifresi ve kullanıcı adını girerek hesaplarına erişim sağlamaları yeterli olacaktır.

Daha sonra açılan pencereden krediler bölümünü seçmeniz durumunda kredilerim alanını tıklayarak adınıza böyle bir kredi talimatı bulunup bulunmadığını görmeniz mümkündür. Nakit para veren yerler denildiği zaman bankaların yanı sıra kuyumcularda akla gelmektedir. Senetle para veren kuyumcular da bulunmakta olup yine kısa süreli ve düşük tutarlı ihtiyaçlar için kredi kartından taksitli nakit avans çekilmesi de mümkündür.