Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir ?

Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir ?

Bankalar kendi müşterilerinin tamamına belli bir numara ile tanımlar. Müşteri numarası ile birçok işlemi kolaylıkla halledebilme kolaylığına sahip olan kişilerin bu numarayı bilmeleri gerekir. Kredi kartı ya da banka kartı hesaplarına sahip olan her bir müşteri için hazırlanan bu numaralar aslında banka kartınızın tam da üzerinde bulunmaktadır.

Banka kartlarının birçoğunda yer alan bu müşteri numarası yeri kredi kartlarında bulunmayabilir. Kredi kartlarında bulunan on altı haneli numara kredi kartı numarasıdır. Eğer banka kartınız yok ise birçok işlem için kullanabileceğiniz müşteri numaranızın ne olduğunu öğrenmek için müşterisi olduğunuz bankanın şubesine gidebilir ya da telefon bankacılığı hizmetinden yararlanarak müşteri numaranızı anında öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Ziraat Bankasına ait müşteri numaranızı öğrenmek için eğer banka kartınız var ise buradan öğrenmeniz mümkün olur. Fakat diğer bankalara nazaran Ziraat Bankası kartında farklıdır. Banka kartının ön yüzünde ad ve soyadınızın altında yer alan numaralarda yer alan ilk 4 numara sonrasında yer alan 8 adet numara müşteri numaranızdır. Örneğin 1234111111112222 bu numarada 11111111 müşteri numaranızdır. Bunun yanı sıra banka şubesini ziyaret ederek nüfus cüzdanınız ile müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Akbank Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Akbank müşteri numaranızı öğrenmek için eğer var ise banka kartınızdan yararlanabilirsiniz. Banka kartınız yok ise ya da müşteri numaranızın gerekli olduğu anda kartınız yanınız değil ise 444 25 25 telefon bankacılığı hizmetinden yararlanarak güvenlik sorularına yanıt vererek numaranızı öğrenebilirsiniz.

Bunun yanı sıra internet bankacılığına TC kimlik numaranız ile giriş yaparak buradan da öğrenmeniz mümkün. Bu hizmetlere ulaşımınız yok ise en yakın Akbank şubesine giderek nüfus cüzdanınızı göstererek müşteri numaranızı öğrenmeniz mümkün.

Finans Bank Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Finans Banka ait müşteri numaranızı öğrenmek için 0800 222 0 900 numarasını tuşlayarak sorulan sorulara yanıt vererek öğrenmeniz mümkün. Diğer tüm bankalarda olduğu gibi şubelerden de öğrenebilirsiniz. Finans Bank ve enpara.com müşteri numaranız da aynıdır. Müşteri numarası 6 hanelidir.

Garanti Bankası Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Garanti Bankası müşteri numaranızı öğrenmek için her bankada olduğu gibi şubeden öğrenme mümkündür. Bunun yanı sıra 444 0 333 numaralı telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı hizmetinden de faydalanarak müşteri numaranızı anında öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Yapı kredi bankasına özel olan müşteri numaranızı bilmek birçok bankacılık işleminizde kolaylık sağlayacaktır. Müşteri numaranızı 444 0 444 numaralı telefon bankacılığı ve internet bankacılığı hizmetinden anında öğrenebilir ya da şubeleri ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Denizbank Müşteri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Denizbank’a ait müşteri numaranızı bilmeniz durumunda size sağlanacak olan birçok avantaj hakkında anın bilgi alabilmeniz mümkün hale gelir. Müşteri numaranızı öğrenmek için bankanın internet adresinden bireysel giriş yapabilir ya da 0 850 222 0 800 numarasından müşteri destek birimi ile irtibatta geçerek müşteri numaranız hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer tüm bankalarda olduğu gibi şube ziyaretinde bulunarak yetkiliden de müşteri numaranızı öğrenmeniz mümkün.

Müşteri Numarası Değiştirilir mi?

Bankacılık işleminizde adınıza tanımlanan müşteri numaranız birçok işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilmenizi sağlarken adınıza tanımlanmış işlemleri de görmenizde kolaylık tanır. Son zamanlarda internet bankacılığı işleminde çalınan müşteri bilgisi ve şifre gibi benzer durumlar ile karşılaştığınızda müşteri numaranızı hemen değiştirebilirsiniz. Bankanın telefon bankacılığı hizmetinden faydalanarak anında müşteri numara değişi yaparak hesabınızı güvence altına alabilirsiniz.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. seda altın dedi ki:

  garanti bankası bankamatik kartımda müşteri numarası yazmıyor nereden öğrenebilirim ? yardımcı olurmusunuz…

 2. Metin Köse dedi ki:

  Konu hakkında vermiş olduğunuz bilgiler oldukça faydalı benim için. Paylaşım için teşekkürler.

 3. Melih Altın dedi ki:

  Ziraat bankası kredi kartı üzerinde müşteri numarası nerede yazar. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

 4. Meral Özer dedi ki:

  Merhaba kredi kartı üzerinde birçok rakam var. Bunlardan hangisi müşteri numaram acaba? Bana yardımcı olabilir misiniz?

 5. Seda Mariz dedi ki:

  Ziraat bankası kredi kartı üzerinde bulunan müşteri numarası hangisi olduğunu söyleyebilir misiniz?

 6. Mert Can Kalas dedi ki:

  Ziraat bankası kredi kartım üzerinde bulunan 16 hane müşteri numarası olarak geçerli midir?

 7. Selman Asrlan dedi ki:

  Bana müşteri numaramın kart üzerinde nerede olduğunu tam olarak diyebilir misini? Altta olan mı?

 8. Namık Sert dedi ki:

  Maalesef bu kart üzerinde müşteri numarası yazmıyor? Başka nereden müşteri numaramı öğrenebilirim?

 9. Kamuran Kalafat dedi ki:

  Merhaba bu örnekte verdiğiniz müşteri numarası diğer bankalarda da aynımı acaba. Kolayca bulunur mu?

 10. hande gök dedi ki:

  Kartlarımı bulamıyorum. Başka nasıl müşteri numaramı öğrenebilirim? Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

 11. Nejla KAba dedi ki:

  Bana müşteri numarası kartın arka yüzünde diyorlar acaba bunlardan hangisi müşteri numarası acaba?

 12. Adem dedi ki:

  Ziraat bankası banka kartımın üstünde bı çok rakam var müşteri numara mı nasıl öğrenebilirim bana yardımcı olabilir misiniz ?

YORUM YAZ