Yüksek konut kredisi faiz oranları nedeni ile ev almak isteyen ancak bu isteklerini sürekli erteleyen kişilere bekledikleri müjde sonunda geldi, konut kredisi faiz oranları düştü. Geride bıraktığımız ay için gerekli olan tüm düzenlemeler yapıldı ve ilk adım aynı zamanda en çok konut kredisi kullandıran banka olma özelliğine sahip olan Garanti Bankasından geldi.

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları düştü. Yeni konut kredisi faiz oranları ile şimdi konut kredisi başvuru formu dolduran kişilere banka sadece yüzde 1.14 faiz oranı ile kredi kullanma imkanı sunuyor. Yani yeni uygulanan konut kredisi faiz oranları ile şimdi 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi kullanan kişilerin ödemeleri gereken aylık taksit tutarı sadece 1.533 lira oluyor.

Henüz beklendiği gibi çok düşük bir konut kredisi faiz oranı duyurusu yapılmamış olsa da Garanti bankasının bu alanda öne çıkması ve ilk adımı atması ise kredi kullanmak isteyen kişilere büyük bir umut vermiş oldu. Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları 2016 için ilk kez güncellenirken güncellemenin eksi yönlü olması aynı zamanda banka içinde büyük bir avantaj olarak görünüyor.