MTV Ödemelerine TEB’den 3 Taksit!

Borsa Ne İşe Yarar?

MTV ödemelerine TEB’den 3 taksit fırsatı! MTV ödemelerinizi TEB kredi kartınızla 3 takside bölebilirsiniz. TEB, Motorlu Taşıtlar Verginizi 3 takside bölmenizi sağlıyor. Fırsatın detaylarını öğrenmek için yazımızı okuyun.

MTV yani Motorlu Taşıtlar Vergisi pek çok kişinin ödemekte zorlandığı bir vergidir. Bu vergi devlet tarafından peşin olarak alınabilmekte ya da biri Ocak ayında ve biri de Temmuz ayında olmak üzere iki seferde alınabilmektedir. Ancak bankalar müşterilerine sundukları taksitlendirme avantajlarıyla MTV ödemelerinin daha kolay yapılmasını sağlamaktadır.

Bankalar, kredi kartı kullanan müşterilerine MTV ödemelerini taksitlendirme avantajı vermektedir. Bunlardan biri de TEB’dir. TEB, TEB Bonus kredi kartı ve TEB World kart sahibi olan müşterilerine MTV ödemelerinde 3 taksit fırsatı sunmaktadır. Bu sayede MTV ödemenizi kredi kartınızla yapabilir ve sonra taksitlendirebilirsiniz.

Taksitli MTV Ödemeleri

Motorlu Taşıtlar Vergisi, motorlu taşıt sahibi olan kişilerin her yıl ödemek zorunda oldukları bir vergi türüdür. Bu vergiye hemen hemen her yıl zam gelmektedir. Bu yıl da Motorlu Taşıt Vergilerine zam yapılmıştır. Yeni MTV Tutarları Ne Kadar? başlıklı yazımızda 2017 yılına ait MTV tutarlarını bulabilirsiniz. Bu yazımızda hangi tür motorlu taşıt için ne kadar MTV alınacağını da bulmanız mümkündür.

TEB müşterisi iseniz MTV ödemelerinizi CEPTETEB internet şubesinden yapmanız mümkündür. MTV ödemeleri gib.gov.tr websitesinden yapılabilmektedir. Eğer TEB kredi kartı sahibiyseniz ve 3 taksit fırsatından yararlanmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak kampanya hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

TEB Bonus Kart ve TEB World Kart Avantajı

TEB müşterisi iseniz ve TEB Bonus kartınız ya da TEB World kartınız varsa MTV ödemelerinizi taksitlendirmeniz mümkündür. Ancak bunun için 2 Şubat’a kadar MTV ödemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Çünkü kampanya sadece 1 Ocak 2017 ila 2 Şubat 2017 tarihleri arasında geçerlidir. Eğer hâlâ MTV ödemenizi yapmadıysanız ödeme günlerini kaçırmamalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   En Uygun Bayram Kredisi

Kampanyanın bazı koşulları bulunmaktadır. Buna göre TEB tarafından taksitlere bölünecek MTV ödemesi asıl kart müşterisi başına en fazla 100 bin TL olabilir. Yani eğer MTV ödemeniz 100 bin TL’nin üzerinde ise bu tutarı kampanya kapsamında taksitlendirmeniz mümkün değildir. Ayrıca kampanyaya katılabilmeniz için ödeme yapmadan önce bir SMS göndermeniz gerekmektedir.

TEB ile Taksitli MTV Ödeme Kampanyasından Nasıl Yararlanılır?

MTV ödemenizi yapmadan önce SMS göndermeyi unutmamalısınız. SMS’i bankada kayıtlı cep telefonu numaranızdan göndermelisiniz. Kampanya kaydı için MTV yazarak 4616’ya SMS göndermeniz şarttır. Çünkü banka tarafından belirtilen koşullara göre sadece SMS gönderiminden sonra yapılan ödemeler taksitlere bölünecektir. Ayrıca göndereceğiniz SMS ücreti 65 kuruştur.

TEB müşterisi iseniz ve sahip olduğunuz kart sade kart ise kampanyaya katılamayacağınızı not edelim. Ayrıca kartınız ticarî kart ise kampanyaya katılabilmek için VERGI yazarak 4616’ya SMS göndermeniz gerekmektedir.

Ödeme sırasında taksitlendirme seçeneği sunulmayan ve devlet ya da şirket tarafından taksitlere bölünmeyen ödemelerin bankalar tarafından taksitlendirilmesi tüketici açısından oldukça yararlıdır. Aynı avantaj telefon, elektronik eşya satın alma ve benzeri alışverişlerde de geçerli olabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.