Motosiklet Kredisi Nedir?

Motosiklet satın almak isteyen kişilere yönelik olarak bankalar tarafından özel olarak hazırlanan, kişinin satın almak istediği motosiklet alımları için finansman desteği sağlanan kredi paketlerine motosiklet kredisi adı verilmektedir.

Motosiklet Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt kredilerinden farklı olarak bankalar sadece sıfır motosiklet modelleri için kredi desteği verilmektedir. Yani ikinci el motosiklet alımları için ne yazık ki kredi desteği verilmemektedir. Motosiklet kredisi kullanmak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken almak istedikleri motosiklet için satıcı firmadan proforma fatura talebinde bulunmak olmalıdır. Bu fatura ile beraber motosiklet kredisi için istenen belgeler arasında yer alan gelir, adres ve kimlik belgesini de hazırlayarak banka şubesini ziyaret etmesi yeterli olacaktır.

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Motosiklet kredisi Garanti Bankası başta olmak üzere pek çok banka tarafından da kullandırılmakta olup aynı zamanda motosiklet markaları da kendi içlerinde finans desteği vermektedir. Örneğin Motosiklet Kredisi Honda tarafından verilmekte olup Honda finans sistemi tarafından sağlanan kredi destekleri genelde belirli tutarlar için kısa vadeli olarak kullandırılmaktadır. Ancak bankaların motosiklet kredisi faiz oranları ile kıyaslandığında bu finans sistemleri içerisinde kullandırılan krediler çok daha düşük faiz oranlarına sahiptir.