Moneygram Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Tüm dünya genelinde yaygın olarak kullanılan para gönderme yöntemlerinden biride Moneygram yöntemidir. Moneygram para alma ve para gönderme yöntemini bu kadar popüler yapan yanı ise son derece düşük tutulan komisyon tutarlarıdır. Dünya genelinde yer alan 200 ülkede toplam 334 noktada Moneygram düşük komisyonlar ile para göndermenize ve para almanıza yardımcı olur.

Moneygram Olan Bankalar

Moneygram bankalar üzerinden çalışmakta olan bir sistem olup Türkiye’de moneygram anlaşmalı olan bankalar Denizbank, Bank Asya ve Kuveyt Türk Bankasıdır. Denizbank Moneygram sisteminde talep edilen ücretler ile Bank Asya Moneygram gönderilerinde talep edilen ücretler hemen hemen aynı olup yaklaşık 10 dakika içerisinde dünyanın başka bir köşesine para yollama imkanınız bulunmaktadır.

Moneygram Para Gönderme 

Para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirmek için tercih ettiğiniz banka şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu ziyaret esnasında banka görevlisi size Moneygram para gönderme formu verecek olup bu formu dikkatli ve hatasız olarak doldurmanız çok önemlidir. Dilerseniz Moneygram internet sitesi üzerinden Moneygram para gönderme masrafı hesaplamasında bulunmanız mümkündür.

Moneygram Para Alma

Para alma işlemini gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken size para yollayan kişinin hangi Moneygram acentesini seçtiğini öğrenmektir. Banka şubesini kimlik belgeniz ile ziyaret ederek adınıza gönderilen parayı hemen almanız mümkündür.