Bedava uçak bileti kazanmak ve bedava tatil yapmak için, kredi kartınız ile  yaptığınız harcamaları “mil”e dönüştürün. Yaptığınız her uçuşta puan kazandıran ve bu puanlar biriktiğinde bedava uçuşa dönüştüren mil toplayan kredi kartları, sık seyahat edenlerin ve tatilcilerin tercihi oluyor. Banka müşterilerinin kredi kartı seçiminde önemli bir özellik olan mil toplama özelliği, tatil programlarınızda da ücretsiz uçuş imkanı sunuyor. Peki, hangi kredi kartları bu özelliği sunuyor? Mil toplayan kredi kartları hangileri? Genellikle büyük bankalar bu özelliği sunuyor. Tüm bu kredi kartları, kredi kartı ile yaptığınız alışverişleri fırsata çeviriyor. Özellikle yurtiçi ve yurtdışına sık seyahat edenler için avantajlı olan bu kartlar ile yıl boyunca yapacağınız alışverişler ile, tatil için gidiş-dönüş uçak biletinizi bedavaya getirebilirsiniz. Garanti Bankası başta olmak üzere, Denizbank, İş Bankası, Akbank, HSBC ve Finansbank’a ait bazı kredi kartlarında mil toplama özelliği bulunuyor. Merak edenler için işte o kartlar;

Denizbank Miles&More Kredi Kartı 

Yurt içi ve yurtdışında yaptığınız tüm alışverişlerde mil kazandıran ve topladığınız miller ile bedava seyahat olanağı sunan Miles&More kredi kartı için Denizbank kredi kartı kullanıyor olmanız yetmez. Kartınızın bu özelliği için bu karta başvuru yapabilirsiniz. Başvurular denizbank.com.tr adresinden yapılmaktadır.

Garanti Bankası Shop&Miles Kredi Kartı 

Garanti Bankası ile THY’nin ortaklığında ortaya çıkan Shop&Miles kredi kartı, alışveriş yaparken mil toplamanızı sağlıyor. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren bu kart, yaptığınız alışverişlerde topladığınız milleri Miles&Smiles kartına transfer ederek, ücretsiz uçuş imkanı sunuyor. Bu kartınız varsa, otomatik olarak Türk Hava Yolları Miles&Smiles hesabına da sahip olursunuz. Yurt içinde bu kart ile yapacağınız tüm alışverişlerde 1 TL’ye 1.5 mil, yurtdışında yapacağınız alışverişlerde ise 1 dolara karşılık 2,25 mil kazanabilirsiniz.

HSBC Pegasus Kart 

Pegasus ile HSBS ortaklığında ortaya çıkan Pegasus kart ile yapacağınız alışverişlerinizde uçuş puanı birikmektedir. Pegasus havayolları ile yaptığınız uçuşlarda, örneğin 100 TL değerinde bir uçak bileti için toplamda 1.5 TL mil kazanırsınız. Bu kart ile ayrıca nakit puan da biriktirebilirsiniz. Her 100 TL’lik alışverişinizde 5 TL ayrıca 100 TL’lik taksitli bir alışveriş yaptığınızda 1 TL nakit puan kazanırsınız.

Akbank Wings Kart 

Yaptığınız alışverişlerinizde puan kazandıran Akbank Wings kart, uçak bileti aldığınızda indirim ve ücretsiz uçuş imkanı sunuyor. Türk Hava Yolları ve Akbank işbirliğinde ortaya çıkan Wings Kart ile yapacağınız her 1 TL’lik alışverişinizde 1 mil puan kazanırsınız. Biriken puanlarınız ile ücretsiz uçuş fırsatı yakalayabilirsiniz.

İşbankası Maximiles

Yurtiçi ve yurtdışında yapacağınız alışverişlerde mil kazanarak ücretsiz uçuş fırsatını İşbankası Maximiles ile yakalayabilirsiniz. Bu kart ile yapacağınız alışverişlerde kazandığınız maxipuan’lar maximil’e dönüştürülmektedir. 1 maxipuan, 1 maximil’dir. Yaptığınız alışverişlerden en az %1 maxipuan kazanırsanız, bu puanları uçuşlarınızda mil olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı anlaşmalı firma ve mağazalarla yapacağınız alışverişlerde %10’a kadar maximil kazanabilirsiniz.