Ne yazık ki günümüzde kredi notuna gereken önemi göstermeyen kişiler devlet memuru olsalar dahi kredi kullanamamaktadır. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen ya da uzun vadede kredi kullanma ihtimali olan herkes mutlaka kredi notu ortalaması için dikkatli olmalı, bu ortalamayı en az 1.500 puan seviyesinde tutmaya çalışmalıdır.

Bankalardan kullandığı kredi kartı ödemeleri ve kredi ödemelerini düzenli ve zamanında yapan kişilerin kredi puanı ortalamaları belirli bir seviyede sabit kalırken yine banka hesabından otomatik ödeme talimatı vermek, tüm faturaları hesaptan düzenli olarak gecikmeye düşmeden gerçekleştirmek ve hesap üzerinden sıklıkla nakit giriş çıkışı yapmak ta kredi notunu yükseltme taktikleri arasında yer almaktadır.

Sizde “memurum kredi çekemiyorum” diyorsanız ilk olarak kredi notu ortalamanızı öğrenmelisiniz. Kredi notu ortalamanız 1.1000 puan ve altı bir seviyede yer alıyorsa bu durumda öncelikle kredi notunu yükseltmek için yukarıda yazdığımız taktikleri uygulamanız gerekir. Yaklaşık 3 ay içerisinde kredi notunuz kredi onayı alabileceğiniz bir seviyeye yükselecektir. 1.100 ve 1.500 puan arasında bir yerdeyseniz bu durumda ya aylık gelir ortalamanızın çok altında yer alan bir tutar için kredi başvuru formu doldurmalı ya da altın teminatlı ihtiyaç kredisi başvurusu gibi ipotekli ve teminatlı krediler için başvuruda bulunmanız halinde onay alabilirsiniz.