Rusya ile yaşanan uçak düşürme krizi ve ülkemizde artan bombalı saldırıların yabancı turistler üzerindeki olumsuz etkileri ne yazık ki Türkiye’nin en büyük gelir kaynağı olan turizm gelirinin düşmesine neden oldu. Hükümet ise turizm sektörünü desteklemek amacı ile bir dizi önlem paketini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bunlardan biri ve en önemlisi de memurlara faizsiz tatil kredisi fırsatı sunulmasıdır.

Memurlara Tatil İndirimi 

Devlet memurlarına tatil indirimi sunulurken aynı zamanda memurlara tatil harcamaları için faizsiz kredi desteği verilmesi de gündemde. Kendi çalıştıkları kamu kuruluşları tarafından memurlara kredi verilecek ve bu tatil kredisi desteği faizsiz olarak her ay maaşlarından kesilecek. Bu sayede devlet memurları gönüllerince bir tatil yaparken boş kalan otellerin de bu sayede doldurulması ve turizm sektöründe ki kan kaybının daha sınırlı kalması amaçlanıyor.

Faizsiz Tatil Kredisi Ne Zaman?

Yapılan çalışmalarda sona gelindiği belirtilse de faizsiz tatil kredisi desteğinin sadece devlet memurlarına sunulacak olması tartışmalara yol açacağı için son derece titiz bir çalışma yürütülüyor. Çalışmalarda henüz kesin tarih verilmese de okulların kapanmış olması nedeni ile kararın bir an önce çıkarılması yönünde turizm sektöründen yoğun bir baskının bulunduğu da gelen haberler arasında.