Devlet memurlarının bulundukları konum gereği borçlarını ödeme konusunda daha titiz davranmaları, işten çıkarılma gibi bir risk ile çoğu zaman karşı karşıya bulunmamaları nedeni ile bankalar devlet memurlarına kredi kullandırma konusunda çok daha istekli davranmaktadır. Düzenlenen özel kampanyalar ile devlet memuruna kredi çok daha düşük faiz oranları ile sunulurken aynı zamanda masrafsız ihtiyaç kredisi ya da faizsiz ihtiyaç kredisi gibi avantajlar da sunulmaktadır.

Memura kredi kampanyaları 2016 denildiğinde akla ilk olarak hiç şüphesiz Vakıfbank memur kredisi kampanyası gelmektedir. Memura kredi kampanyaları her zaman ses getiren banka belkide bu alanda en çok kredi kullandıran bankalar sıralamasında liderlik koltuğunun da sahibidir. Vakıfbank kamu personeline özel taksitli ihtiyaç kredisi kampanyası adı altında kullandırılan kredide yüzde 1.29 ihtiyaç kredisi faiz oranı uygulanmaktadır. Aynı şekilde dosya masrafsız ihtiyaç kredisi kullanımına da izin verilmektedir.

Garanti Bankası memura kredi kampanyasında ise ihtiyaç kredisi seçeneklerinin yanı sıra avantajlı konut kredisi ve taşıt kredisi seçenekleri de sunmaktadır. Ziraat Bankası memur kredisi için ise çalışan memurlar kadar emekli olan memurlar içinde uygun kredi faiz oranları ile kredi kullanma imkanı sağlamaktadır. Halk Bankası memur kredi paketlerinde farklı faiz oranları ve esnek ödeme planları oluşturmakta emekli olan memurlar için ise 3 ay da bir ödemeli kredi seçeneği sunarak ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Memura düşük faizli kredi veren bankalar

Memurların düzenli maaş imkanı olduğundan dolayı bankaların gözünde kredi vermeye uygun müşteriler olarak gözükmektedir bu sebeple kredi notları diğer müşterilerine göre daha yüksektir ve daha kolay kredi kullanabilmektedirler.Memurlara düşük faizli kredi paketi sunan bankalar şu şekildedir;

  • Vakıfbank
  • Ziraatbank
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi

bu bankalardan kredi paketlerinin detayları aşağıdaki gibidir;

Vakıfbank Memura Özel Kredi Paketi

Vakıfbank Memura Özel Kredi Paketi

Vakıfbank Memura Özel Kredi Paketi

ZiraatBank Memura Özel Kredi Paketi

Ziraat bankasından 24 ay vade oranı ile 36.000 tl kredi kullanırsanız aylık ödeme tutarınız aşağıdaki olacaktır.

ziraatbankası memur kredisi

ziraatbankası memur kredisi

Garanti Bankası Memur Kredisi

Garanti bankasından 24 ay vade oranı ile 36.000 tl kredi kullanırsanız aylık ödeme tutarınız aşağıdaki olacaktır.

Garanti Bankası Memur Kredisi

Garanti Bankası Memur Kredisi