Rus uçağının düşürülmesinin ardından Rus turistlerin tatil için ülkemize gelmeyeceklerini açıklaması gerekse de son 1 yıl içinde gerçekleştirilen terör saldırıları nedeni ile turistlerin güvenlik endişesi duymaları ülkemizdeki turistik bölgelerin boş kalmasına neden oldu. Tatil beldeleri deyim yerindeyse sinek avlamaya devam ederken yaşanan sıkıntıların aşılması için vatandaşların tatil rezervasyonu yaptırmaları için yeni kampanyalar düzenlenmeye devam ediyor.

Bunlardan biri de devlet memurları için tatil fırsatı sunulması. Yapılan düzenlemeler ile beraber hem devlet memurlarına tatil indirimi uygulanacak hem de memurların tatil harcamalarında kullanmaları için bir maaşlık tutar 12 ay vadeli faizsiz kredi olarak memurların kullanımına sunulacak. Böylece memurların tatil için teşvik edilmesi sağlanacak ve boş kalan otellerin doldurulması sağlanacak.

Haziran ayının sonuna gelinirken ilgili düzenlemeniz en geç Temmuz ayı sonuna kadar çıkarılması bekleniyor. Düzenlemenin çıkarılması durumunda milyonlarca memurun tatil planları yapmaları durumunda tatil beldelerinin bu sene boş kalan bölümlerinin doldurulması ve turizm sektöründe ki kan kaybının belirli bir sınırda tutulması amaçlanıyor. Ancak kampanyanın sadece devlet memurlarına uygulanıyor olması ve işçilerin bu haktan yararlanamaması yeni bir tartışmaya neden olacak gibi görünüyor.