Masrafsız Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

Borsa Ne İşe Yarar?

Masrafsız düğün kredisinin nasıl alındığı konusunda sorulan sorular evlilik ve düğün sezonunun açılmasıyla çok artmıştır. Masrafsız düğün kredisinin nasıl alındığını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Masrafsız düğün kredisi ya da evlilik kredisi hakkında sorulan sorular yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte artış göstermiştir. Evlenmek isteyen kişiler son zamanlarda bankalardan masrafsız düğün kredisinin ya da evlilik kredisinin nasıl alınabildiği konusunda sorular sormaktadırlar. Pek çok çift evlerini döşemek ve çeyiz almak için düğün kredisine ihtiyaç duymakta ve bu kredinin en avantajlı olanını almak istemektedirler.

Masrafsız Düğün Kredisi Nedir?

Masrafsız düğün kredisi bankaların verdiği düğün kredisi türlerinden biridir. Bu kredi türü bankaların masraf almadığı bir kredi türüdür. Kredi tutarlarına göre alınan dosya masrafı ya da kredi tahsis ücreti, kredi tutarının binde beşi kadar alınmaktadır. Yani eğer 100 bin TL kredi alacaksanız banka sizden bu tutarın binde beşi olan 500 TL kadar masraf tahsil edecektir. Masrafsız kredilerde ise banka bu tutarı sizden tahsil etmemektedi.r Yani bir ücret ödemeden krediyi almanız mümkün olabilmektedir.

Masrafsız düğün kredisi, bankalar tarafından çok avantajlı kredi şeklinde pazarlanmaktadır. Bu krediyi alırken masraf ödemediğiniz için bankalar bu kredileri cazip göstermeye çalışmaktadırlar. Ancak aslına bakarsanız masrafsız krediler, masraflı olanlara göre çok daha az avantajlıdırlar. Çünkü bu kredilere bankalar masraflı olanlara göre daha yüksek faizler uygulamaktadırlar. Bu yüksek faizleri ödemeniz sonucunda aslında sizden krediyi kullandığınız sırada alınmayan masraf banka tarafından yüksek faizler sayesinde tahsil edilmiş olmaktadır.

Masrafsız Düğün Kredisi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Masrafsız düğün kredisi alırken dikkat etmeniz gereken unsurların başında faiz oranları gelmektedir. Yani masraflı kredi ile masrafsız kredi arasında detaylı bir karşılaştırma yapmanız şarttır. Yaptığınız karşılaştırmanın sonucunda eğer iki kredi türünün geri ödeme tutarları arasında ciddi bir fark çıkmazsa masrafsız krediyi seçebilirsiniz. Ancak karşılaştırmanız sonucunda masrafsız krediye çok daha yüksek faiz uygulandığını fark ederseniz masraflı krediyi almanız daha doğru olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Çeyiz Hesabı Şartları Nelerdir ?

Masrafsız düğün kredisi veren bankalar bu kredileri masrafsız ihtiyaç kredisi ya da tüketici kredisi adları altında da verebilmektedirler. Bu kredileri almak için düzenli gelirinizin olması şarttır. Banka bu krediler için sizden belirli belgeleri ibraz etmenizi isteyecektir. Elbette düğün kredisi ya da evlilik kredisi alabilmeniz için kredi notunuzun yüksek olması ve risk raporunuzda çok riskli işlemlerin yer almaması şarttır. Kredi puanınız Türkiye ortalamasının üstünde olmalıdır. Kredi puanınız ne kadar yüksek olursa kredinize uygulanacak faiz oranı da o kadar düşük olacaktır.

Düğün kredisi başvurusu sırasında ibraz etmeniz gereken belgeler size ve eşinize ait varsa gelir belgesi ya da maaş bordrosudur. Bunun nedeni alabileceğiniz kredi tutarının sizin ve eşinizin toplam gelir tutarına göre belirlenmesidir. Ayrıca geri ödeme süresi boyunca hayat sigortası yaptırmanız gerekecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.