Maaşınızı aldığınız bankadan kredi almak istiyorsanız fakat başvurunuzu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okuyarak bu konuda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. 

Maaşınızı aldığınız bankanın maaş müşterisi olursunuz. Bu durumda banka size çok sayıda ayrıcalık tanır. Bu ayrıcalıklardan biri de kolay kredidir. Kolay kredi alma imkânlarından hemen hemen herkes yararlanmak ister. Bankadan bu şekilde kolay kredi almak istiyorsanız bankaya kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Maaş Müşterisi Olduğunuz Bankadan Nasıl Kredi Alırsınız?

Maaş müşterisi olduğunuz banka size ayrıcalıklar tanır. Bankalar maaş müşterilerine hem ayrıcalık hem de öncelikler tanıyarak müşterilerini bankada tutmayı amaçlarlar. Maaş müşterisi iseniz banka size kefilsiz, düşük faizli ve yüksek limitli kredi verecektir. Bu nedenle maaş müşterisi olduğunuz bankadan kredi almayı tercih ettiğinizde her zaman için avantajlı duruma düşersiniz.

Maaş müşterisi olduğunuz bankadan kredi almak istediğinizde kredi talebinizi iletmekte hiç zorlanmazsınız. Üstelik çok hızlı ve kolay bir şekilde kredi başvurunuzu yaparsınız. Banka sizden maaş bordrosu ya da gelir belgesi istemez. Ayrıca başka bir belge ibraz etmenize de gerek yoktur. Maaşınızı aldığınız bankadan sadece avantajlı ihtiyaç kredisi değil düşük faizli ve yüksek limitli taşıt kredisi ve konut kredisi de almanız mümkündür.

 Bankaların Maaş Müşterilerine Sunduğu Avantajlar

Maaşınızı aldığınız banka size öncelik tanır. Bunu kredi başvurusu yaptığınızda başvurunuzun alınmasından sonraki aşamalarda fark edersiniz. Bankanız özel kredi kampanyaları söz konusu olduğunda kredi talep ederseniz kredi başvurunuzu hemen değerlendirmeye alır. Bankalar maaş müşterilerinin kredi taleplerine genellikle kolayca onay vermektedirler.

Bankalar maaş müşterilerine gelir belgesiz kredi verirler. Zaten maaşınızı aldığınız bankadan kredi talep edecekseniz bunun için şubeye gitmenize gerek yoktur. Bankanıza kredi talebinizi mobil bankacılık uygulamasından ya da internet bankacılığından iletmeniz mümkündür. Hatta telefon bankacılığından kredi talebinizi kolayca iletebilirsiniz.

Maaşınızı Aldığınız Bankadan Alabileceğiniz Ayrıcalıklar

Maaşınızı aldığınız bankadan alabileceğiniz pek çok ayrıcalık vardır. Bunlar bankacılık işlemlerinizi yaparken öncelik almak, para çekerken, havale ve EFT işlemleri yaparken işlem ücreti ödememek ve kredi başvurularında ayrıcalık almaktır. Kredi başvurusu yaptığınızda başvurunuz hemen değerlendirmeye alınır. Ayrıca kredinizin onaylanması yönünde cevap alma olasılığınız çok yüksektir.

Bankaların maaş müşterilerine sunduğu ayrıcalıklardan biri de müşterilerinin özel yetkililer ile görüşmelerini sağlamaktır. Yani maaşınızı aldığınız bankanın özel yetkilileri size hizmet verirler. Hatta bankanın çağrı merkezini aradığınızda müşteri temsilcisine haftanın yedi günü ve 24 saat boyunca ulaşmanız mümkündür.

Emekliyseniz ve maaş müşterisi olduğunuz bankadan başka bankaya maaşınızı taşırsanız bankalar size çok avantajlı teklifler sunarlar. Bankalar sizden hesap işletim ücreti almazla. Bankacılık işlemlerinden işlem ücret almazlar. Ayrıca size hem kredileri avantajlı şekilde verirler hem de sunulan hizmetlerde indirim yaparlar. Bu hizmetler kiralık kasa hizmeti, vadeli mevduat hesabınızdaki paraya yüksek faiz yansıtılması ve benzeri hizmetler olabilir.