Maaşım 2000 TL’den Az, Ne Kadar Promosyon Alırım?

Borsa Ne İşe Yarar?

Emekliler promosyonlarını bankalardan almaya başladılar. Emekli promosyonları bankalar tarafından emeklilerin maaşına ek olarak verilmekte. Ne kadar emekli promosyonu alacağınızı yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. 

Emeklilere promosyonlar bankalar tarafından Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödenecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Ocak ayında emeklilere verilen müjdenin ardından şimdi emekliler ne kadar promosyon alacaklarını merak ediyorlar. Yazımızı okuyarak emekli maaşınıza göre ne kadar emekli promosyonu alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Promosyon Almak İçin Tek Koşul

SGK emeklilere promosyon verilmesi için 16 banka ile protokol imzaladı. Bankalar emeklilere promosyon vermeyi bir şartla kabul ettiler. Bu şart, emeklilerin promosyon almak istedikleri bankaya bir taahhüt vermesi oldu. Emekliler promosyon almak istedikleri bankaya emekli maaşalarını taşımak zorundalar. Ayrıca emekliler emekli maaşlarını aldıkları bankadan promosyon almak için o bankayla taahhütname yani sözleşme imzalamak zorundalar. Bu taahhütnamede emeklilerin bankaya emekli maaşlarını üç yıl boyunca başka bankaya taşımayacakları konusunda taahhüt vermeleri şart. Yani promosyon aldığınız bankadan emekli maaşınızı üç yıl boyunca almak zorundasınız.

Banka Şubesine Gidemeyen Emeklilere Kolaylık

Devlet emeklilere promosyon verilmesi için adım atmasının yanı sıra sağlık sorunları nedeniyle banka şubesine gidemeyen emeklilere de sözleşmeleri imzalamaları için kolaylık sağladı. Sağlık sorunları bankaya gidip sözleşme imzalamalarını engelleyen emekliler için devlet elektronik sözleşme kolaylığı getirdi. Yani emekliler, e-devlet sistemine giriş yaparak promosyon  almalarını sağlayan elektronik sözleşmeleri yani taahhütleri imzalayabilecekler.

Emekliler e-devlet sistemi sayesinde banka şubesine gitmeden bankayla sözleşme yapabilecekler. Bunu yapabilmeniz için e-devlet sistemine girişinizde gerekli olan e-devlet şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Eğer e-devlet şifrenizi bilmiyorsanız internet bankacılığı üzerinden internet bankacılığı şifrenizle ve parolanızla e-devlet sistemine giriş yapmanız mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Alamıyorum Para Lazım

300 TL ila 450 TL Arasında Promosyon

Emeklilere bankalar tarafından ödenecek promosyon tutarı 300 TL ila 450 TL arasında değişmekte. Bu tutarlar emeklilerin maaşına göre belirlenmekte. Eğer maaşınız 2000 TL’den azsa ve 1000 TL ila 2000 TL arasında ise bu durumda bankalardan alacağınız promosyon tutarı 375 TL’dir. Eğer emekli maaşınız 1000 TL’nin altında ise bu durumda bankaların vereceği promosyon tutarı 300 TL’dir. Emekli maaşınız 2000 TL’nin üstünde ise bankaların size ödeyeceği promosyon tutarı 450 TL’dir.

Bankalar promosyon ödemesine ek olarak emeklilere bazı tekliflerde bulunabilmektedir. Çünkü bankalar emeklileri üç yıl boyunca bankalarına bağlamak istemektedirler. Eğer emekliler promosyonlarını kendi bankalarından almayı tercih ederlerse bu durumda emekli maaşlarını kendi bankalarına taşımak zorunda kalacaklar ve ayrıca üç yıl boyunca o bankada tutmak zorunda kalacaklardır. Bankalar bu sayede emeklileri üç yıl boyunca bankalarına bağlamak istemektedirler.

Bankaların bazıları emeklilere promosyonun yanı sıra avantajlar sunmaktadırlar. Bu avantajlar kefilsiz ihtiyaç kredisi, kiralık kasalarda yıllık kiralama ücretlerinde indirim ya da kredi kartına bonus yükleme olabilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.