Ne yazık ki ülkemizde Maliye Bakanlığı tarafından alınan tüm önlemlere rağmen hala sigortasız çalışmak zoruna bırakılan insanlar bulunmaktadır. Bu insanların yaşadığı en büyük zorluklardan biri de kişinin belgelenebilir bir gelire sahip olmadığı için bankalardan kredi onayı alma konusunda son derece zorlanmasıdır.

Kredi İçin Maaş Yazısı Nasıl Yazılır?

Bilindiği üzere çalışmayana kredi verilmesi mümkün olmadığı için mutlaka bankaya bir gelir belgesi sunulmalıdır. Bordrosuz çalışan ya da bordroda maaşı düşük göründüğü için kredi onayı almakta zorlanan kişilere bankalar maaş yazısı ile kredi kullanma imkanı da sağlamaktadır.

Maaş yazısı ile kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken bu yazı ve diğer kredi başvuru evrakları ile bankayı ziyaret etmektir. Maaş yazısı örneği olarak sadece kredi kullanmak istediğiniz bankanın yönetimine yazılan ve içinde adınız ile kimlik numaranızın yer aldığı bir dilekçeyi net maaş tutarı ile bankaya sunmanız yeterli olacaktır.

Kredi Almak İçin Maaş Yazısı Örneği

….. Bankası Şube Müdürlüğüne

….. SGK sicil numarasına sahip olan iş yerimizde çalışmakta olan …. kimlik numaralı …….. iş yerimizde ….. TL maaş ile çalışmaktadır. Maaşında herhangi bir kesinti ya da haciz bulunmamaktadır.

Gereğinin yapılmasını bilgilerinize rica ederiz.

Saygılarımızla

(Firmanın kaşesi ve imza sirkülerinde yer alan imza)