Maaş kartının bloke olması ya da henüz banka tarafından teslim edilmediği durumlarda maaş kartı olmadan para çekme işleminin yapılması gerekir. Bunun için maaş hesabınızın olduğu şubeyi tercih etmeniz durumunda işleminiz çok daha kolay şekilde yapılacaktır. Yine maaş hesabınızın olduğu bankanın herhangi bir şubesi üzerinden de kimlik kartınız ile beraber hesaptan para çekme başvurusunda bulunmanız mümkündür.

Kartsız Maaş Çekme 

Bankamatik kartı olmadan para çekme işlemlerinde kişinin parasını ya kendisinin çekmesi zorunludur ya da parasını başkasına çektirmek istiyorsa bu durumda bu işlem için noterden vekalet germesi gerekir. Aksi tüm durumlarda yani vekaletin olmadığı hallerde maaş hesabından para çekme işlemi sadece hesap kime aitse o kişi tarafından yapılır.

Maaş Kartımdan Para Çekilmiş

Bankamatik kartının kopyalanması gibi istenmeyen durumlarda kişinin onayı ve bilgisi olmadan maaş kartından habersiz para çekilmesi yaşanabilmektedir. Bu nedenle hesaptaki paranın yakından takip edilmesi ve bu gibi durumlarda vakit kaybedilmeden hemen bankaya haber verilmesi gerekmektedir. Banka hesaptaki paranın nereden ve ne zaman çekildiğini inceleyerek tarafınıza haber verecek ve konu hakkında sizi bilgilendirecektir.

Paranın çekilmesinde bankanın bir ihmali varsa para tarafınıza iade edilerek hesabınıza geri yatırılacaktır. Bu tip uygulamalarda genelde hesaptaki paranın korunması bankanın yükümlülüğü altında olduğu için paranın hesaba iadesi gerçekleştirilmektedir. Aksi kararlar verilmesi durumunda hesap sahibinin her zaman verilen bu karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır.