Maaş Hesabı Nedir?

Çıkarılan yeni yasalar ile beraber artık gerekli kriterlere sahip olan iş yerlerinde çalışan kişilerin maaşları banka hesapları üzerinden ödenmektedir. Maaş bordrosunda düşük maaş gösterilmesinin engellenmesi ve kaçak işçi sorunun çözülmesi için geliştirilen bu yöntem sonucu bankaya maaşların yatırılması için açılan hesaplara maaş hesabı adı verilmektedir.

Maaş Hesabı Müşterilerine Özel Kredi Kampanyaları 

Bankalar maaş hesaplarının kendi bankalarında açılması için çeşitli kampanyalar düzenlemekte olup maaş hesabı olan kişilere de oldukça cazip fırsatlar sunmaktadır. Bunlardan biride maaş hesabından kredi kullanmak isteyen müşterilerine daha düşük kredi faiz oranları ile kredi kullandırmalarıdır. Maaş hesabı ihtiyaç kredisi paketleri kadar maaş hesabı konut kredisi faiz oranları içinde birkaç puanlık indirimler yapılmaktadır.

Maaş Bordrosuz Kredi 

Maaş hesabı olan kişilere bankaların sunduğu kolaylıklardan biride evraksız kefilsiz kredi kullandırmalarıdır. Zaten maaşınız bankaya yattığı için banka ayrıca kredi başvuru formu doldururken maaş bordrosu talep etmez. Ancak bu hizmet çalışmayana kredi kullandırılacağı anlamına gelmeyip sadece maaş bordrosunun elden teslim edilmesine gerek görülmemektedir.